Relacja ze zgrupowania w Tatrach 07.2023

Wyjazd tradycjnie zaczął się zlewą… Tradycyjnie, bo rok temu również padalo na podejsciu. Ale – część ekipy przyjechała dzień wczesniej i juz działała na Mnichu. Jednak, mimo pogody wspin zaczął się od mocnej cyfry – padły miedzy innymi Międzymiastowa i Sprężyna.

Na miejscu przywitał nas Mariusz, który w tym tygodniu opiekował się taborem. Po sprawnym zalogowaniu przyszedł czas na kolację i plany na następny dzień. Warto też wspomnieć, że wrocławski team wspierała zawodniczka z Olsztynskiego KW (dzięki za przybycie Karolina! :))

Nie będzie zaskoczeniem, że po opadzie najlepszy na rozruch jest znów Mnich. Niemniej – granie również szybko schną, wiec i Grań Mięguszy była idealna na nieco dalsze wyjśćie. Chłopaki przeszli ją bardzo sprawnie i już popołudniem zameldowali się na dole.
Pogoda wciąż straszyła, wieczory spędzaliśmy na dyskusjach, które ściany mogą być jeszcze mokre oraz zapoznając się z wycofami w razie załamania pogody. Planowanie to rownież część akcji górskiej… O dziwo – pogoda utrzymała, a chmury jedynie dodały kolorytu. Pozwoliło to podziałać na Czołówce Kopy Spadowej. Godnym odnotowania jest akcja Michała i Pawła, którzy postanowili pohaczyć na Czołówce Miegusza (wiadomo – bez młota to nie robota ;). Noc zapowiadała się pogodnie, więc po zaporęczowaniu spędzili ją pod ścianą.

Niestety od czwartku pogoda dała o sobie znać, ewakuacja była nieunikniona (szacun dla zespołów, które mimo wszystko wyszły z taboru, lecz wrócily przemoczone). Pomimo niesprzyjających prognoz i wcześniejszego zjazdu udało się załapać na 3-4 świetne dni wspinaczkowe. A i frekwencja dopisała – było nas więcej niż 20 osób!

Dziękujemy, że tak licznie chcecie działać w górach 🙂
I dzięki raz jeszcze Mariuszowi, bez którego tabor nie byłby taki sam!

Podczas zgrupowania powspinalismy m.in.:

  • Marcin, Przemysław: Mnich – Międzymiastowa, Sprężyna, Mniszek – Diretissima, Grań Mięguszy, Czołówka Mięgusza – Szare zacięcie/Starek-Uchmański (kombinacja)
  • Konrad, Dominik: Grań Mięguszy, Czołówka Mięgusza – Szare zacięcie/Starek-Uchmański (kombinacja)
  • Wojciech, Tomasz: Mnich – Międzymiastowa, Kant hakowy, Grań Żabiej Lalki (rysą Kozika)
  • Kasia, Karolina: Mnich – Orłowski, zacięcie Mogilnickiego
  • Kasia, Karolina, Tomasz: Czołówka Kopy Spadowej – Pachniesz Brzoskwinią/Skłodowski (kombinacja, wycof)
  • Andrzej, Łukasz: Mnich – Sprężyna, Czołówka Kopy Spadowej – Pachniesz Brzoskwinią/Skłodowski (kombinacja, wycof)
  • Kasia, Andrzej, Łukasz: Grań Mięguszy
  • Michal, Paweł: Zadni Mnich – Orłowski, Mnich Międzymiastowa, Czołówka Mięgusza – Get Whacked (wycof)
  • Piotr, Jakub: Mnich – Kant Klasyczny, Klasyczna, zacięcie Mogilnickiego, Czołówka Kopy Spadowej – Pachniesz Brzoskwinią/Skłodowski (kombinacja, wycof)
  • Marcin, Ryszard: Mnich – Orłowski/Klasyczna (kombinacja), zacięcie Mogilnickiego, Czołówka Kopy Spadowej – Pachniesz Brzoskwinią/Skłodowski (kombinacja, wycof), Grań Mięguszy

Andrzej Sendecki