Tomasz Kliś – Instruktor Taternictwa PZA, Instruktor Taternictwa Jaskiniowego PZA, Initiateur d’alpinisme Federation Francaise de la Montagne et d’Escalade

Mówimy na niego “Klisiu”, choć właściwie nikt nie wie dlaczego. Wspina się od ponad 40 lat i aktualnie jest najstarszym aktywnie szkolącym instruktorem wkw. Wspinał się w Tatrach, Alpach, w Andach, na Wyspach Brytyjskich i w wielu innych miejscach, ale najchętniej wspina się w Dolomitach, które uważa za najpiękniejsze góry świata. Przed laty wytyczył w masywie Kościelca nową drogę, która obecnie należy do najbardziej popularnych zimowych dróg tatrzańskich. Przetłumaczył z języka angielskiego kilkanaście książek o górach i wspinaniu, w tym kultową “Góry, Wolność, Przygoda”. Poza wspinaniem, z upodobaniem uprawia skitouring, ugania się za nietoperzami i kolekcjonuje jeże.

Dorota Halusiak – instruktorka wspinaczki sportowej PZA

Rodowita Wrocławianka z ponad 10-letnim stażem wspinaczkowym. Instruktorka prowadząca kursy oraz sekcje wspinaczkowe dla dorosłych i dzieci. Routesetterka aktywnie działająca na wrocławskich ściankach wspinaczkowych. Posiadauprawnienia IRATA level 1. Miłośniczka każdej formy wspinania, zakochana w hiszpańskim i frankońskim wapieniu.

Michał Kajca – instruktor wspinaczki skalnej PZA

Pasjonat wszelkich odmian wspinaczki skalnej – od bulderingu po wspinaczkę górską. Działał w wielu rejonach skalnych Europy, wspinał się w Tatrach, Alpach i Yosemite. Od samego początku swojej ścieżki wspinaczkowej eksploruje skały Sudetów, gdzie wytyczył ponad 500 nowych linii (w tym liczne drogi z asekuracją tradycyjną do stopnia VI.5+ włącznie). Autor przewodników wspinaczkowych opisujących ogródki skalne Sudetów (“Rudawy Janowickie”, “Góry Sokole” oraz “Góry Stołowe – rejon Szczytnej”). Wspina się od 2000 roku, od ponad 16 lat posiada stopień instruktora PZA i aktywnie szkoli zarówno początkujących jak i zaawansowanych w ramach własnej Szkoły Wspinaczki Granit.

Mariusz Majchrowicz – Instruktor alpinizmu PZA

Instruktor alpinizmu PZA, Instruktor Wspinaczki Sportowej AWF Katowice, Instruktor Wspinaczki Wysokogórskiej AWF Kraków, Instruktor SITN, ekiper PZA, międzynarodowy instruktor i egzaminator prac linowych, wysokościowych, ratownictwa wysokościowego, pilot wycieczek zagranicznych. Uczestnik zimowych stażów Instruktorskich w Scotland’s National Outdoor Training Centre, Glenmore Lodge, Szkocja oraz Ecole Nationale de Ski et d´Alpinisme, Chamonix, Francja. Szkoli w skałkach od 2001 roku i w górach latem i zimą od 2006 roku. Od 1984 roku członek KW Wrocław, a później WKSG i WKW.

Wspinam się od 1983 roku wszędzie…w skałach, górach, mixcie, lodzie. Czasu starczyło na kilka tysięcy dróg w skałkach Europy, Azji, Afryki, Australii, Caraibów, kilkaset dróg latem i zimą w Tatrach i Alpach oraz kilkadziesiąt lodospadów w Polsce, Słowacji, Szwajcarii, Francji, Austrii, Szkocji. Wspinanie, narty, skitury i szkolenia łączę jak się tylko da z podróżami. Na dobry początek szkoliłem w ponad 15 krajach i odwiedziłem ponad 40 krajów.

Mateusz “Zwierzu” Jabłoński– Instruktor wspinaczki skalnej PZA
Sporty górskie to jego wielka pasja życiowa, dla której dawno temu porzucił niziny i zamieszkał w górach. Latem niemal całkowicie poświęca się sportom wspinaczkowym- od boulderingu przez wspinanie skalne po alpinizm (od ponad 25 lat!). Zimą wielbiciel skitouringu, narciarstwa pozatrasowego, biegowego oraz wspinaczki lodowej. W czasie kiedy nie pracuje nad swoją formą w ulubionych sportach górskich, z zapałem dzieli się wiedzą i umiejętnościami prowadząc Szkołę Wspinaczki WSPINART– szkoląc od 2003 roku. Zimą od kilkunastu lat spełnia się jako instruktor narciarstwa z uprawnieniami SITN-PZN w stopniu Pomocnika. Czasem, co zaskakujące, surfuje na falach Bałtyku: nie wind-, nie kite- sama deska. Z zaangażowaniem, wyrozumiałością oraz niezmąconym spokojem szkoli zarówno zupełnie początkujących jak i zaawansowanych. Czy w skałach, czy na śniegu, zawsze możecie liczyć na jego wsparcie i wskazówki do rozwoju!”

Marcin Rutkowski – Instruktor Taternictwa PZA, Międzynarodowy  Przewodnik IVBV/UIAGM/ IFMGA

Wspina się od prawie 20 lat – głównie w Karkonoszach i Alpach, ale także w Tatrach, Szkocji, Gruzji, Kirgizji, Chinach, czy Nepalu. Wielokrotnie pokonał północne alpejskie ściany, m.in. Piz Badile, Petit Dru, Les Droites, Grandes Jorasses oraz Eigeru.Wspólnie z partnerami stanął na wierzchołkach Dżigita (5170m, Tien Shan, Kirgizja), Uszby (4710m, Kaukaz, Gruzja) oraz dziewiczego San Lian East (6250m, Minya Konka,Chiny).
proguide.pl

Paweł Hałdaś – instruktor wspinaczki skalnej PZA

Członek Polskiego Himalaizmu Sportowego. W życiu zawodowym związany z pracami w dostępie linowym w systemie IRATA na turbinach wiatrowych. W górach miłośnik wspinania wielowyciągowego oraz big wall. Hobbystycznie pszczelarz.

Bartosz Nowik – instruktor wspinaczki sportowej PZA

Założyciel szkoły wspinania Stone Age Climbing Academy, instruktor sportu o specjalności wspinaczka sportowa, absolwent turystyki i rekreacji WSH we Wrocławiu.

Pełnoetatowy instruktor od 2017 roku. Pasjonat wspinaczki o niewyczerpanych pokładach motywacji. Na co dzień związany z Wrocławiem, gdzie prowadzi sekcje wspinaczkowe dla dorosłych oraz młodzieży. Trener wspinaczki, którego podopieczni mają za sobą udane starty w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Organizator wielu kursów i zagranicznych wyjazdów wspinaczkowych.

Jan Gałek – instruktor wspinaczki skalnej PZA, technik linowy w systemie IRATA, absolwent wrocławskiego AWF

Ze wspinaniem związany od prawie 20 lat. Legenda polskiego i światowego slackline. Obecnie skupia się na dalszym osobistym rozwoju wspinaczkowym. Na swoich sekcjach wspinaczkowych i kursach w skałach z całych sił stara się przekazać innym wspinaczkowego bakcyla. Wspinaczkowo zwiedził sporą część Europy, Ameryki Północnej, a nawet zahaczył o Afrykę. Po prawie dekadzie podróżowania się po świecie, 5 lat temu na stałe osiedlił się tam, gdzie pokochał wspinanie – w Karkonoszach.

Arkadiusz Tabisz – instruktor taternictwa PZA, wspinaczki skalnej, nauczyciel.

Autor ponad 200 nowych dróg wspinaczkowych w skałkach, m.in. w Sokolikach, Jurze, Ziemi Kłodzkiej, 6 dróg w Tatrach i jednej w Alpach. Wspinał się w różnych skałkach na terenie Europy a także w Tatrach, Dolomitach, Alpach, Kaukazie, Pamirze i górach Tien-Szan. Współautor dwóch przewodników wspinaczkowych – „Skałki Lądeckie” i „Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie”.

Wojciech Sadłoń – instruktor wspinaczki sportowej PZA

Założyciel szkoły wspinania GRIP – Over The Horizon, instruktor wspinaczki sportowej PZA, absolwent AWF Wrocław. Organizator wielu wyjazdów wspinaczkowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W skałach wyszkolił dziesiątki adeptów wspinania, a na swoich sekcjach przygotował do sezonu niejednego wrocławskiego wspinacza.

GRIP – Over The Horizon

Krzysztof Kopystyński – instruktor wspinaczki sportowej PZA

Wspina się przeszło 20 lat. Odwiedził dziesiątki rejonów skałkowych i górskich na świecie. Przeszedł blisko pół tysiąca dróg od stopnia 7a do 8a w skali francuskiej, z czego większość w stylu OS i FL oraz szybkim RP. Szkoli dzieci i dorosłych w kraju i za granicą.

Krzysztof Zabłotny – instruktor alpinizmu PZA, Ekiper PZA

Wspina się, odkąd sięga pamięcią. Biegły w technikach linowych – wiedzę tę wielokrotnie wykorzystywał podczas udziałów w Mistrzostwach Polski w Technikach Jaskiniowych, gdzie często, plasował się na czele tabeli wyników.
Posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne i pedagogiczne w pracy z młodzieżą jako instruktor ZHP. Eksplorator i ekiper PZA, autor wielu dróg, m.in.: w Sokolikach, Górach Kaczawskich, Peruwiańskich Andach, czy Norwegii. Członek Polskiego Himalaizmu Zimowego. Wspinał się np. na ścianie El Capitana w Yosemitach, w Tatrach, Peruwiańskich Andach, Alasce, Alpach i Norwegii.  Na co dzień prowadzę kurs wspinaczkowe w szkole wspinaczki.

Mikołaj Winiarski – instruktor wspinaczki skalnej PZA.

Wspina się od zawsze, pierwotnie po drzewach, trzepakach i murkach, a od 2004 roku po zrobieniu kursu w skałach. W 2009 roku miał swój pierwszy sezon tatrzański. Lubi każdą formę wspinania. Specjalizuje się we wspinaniu rysowym, piaskowcowym i hakowym/big- wallowym. Bardzo lubi trady i baldy. Od 2017 roku szkoli jako instruktor wspinaczki skalnej PZA. Pochodzi znad morza, ale od 2022 roku mieszka w Sokołach.

Tomasz Kujawski – Instruktor wspinaczki wysokogórskiej, instruktor wspinaczki lodowej w Norwegii wg NF Norsk Fjellsportforum.

Wspina się od ponad 15 lat. Więkoszość jego przejść miała miejsce w Norwegii gdzie mieszka i pracuje. Oprócz tego wspinał się m.in w Tatrach, Alpach, Peru i na Alasce. Prowadzi kursy tradowe w szwedzkiej mecce rysowego wspinania Bohuslän oraz sektorach tradowych wokół Oslo. Kursy letnie alpinizmu w Jotunheim w środkowej Norwegii. Kursy lodowe w Hemsedal oraz Rjukan lub na ściance lodowej SNØ pod Oslo. Uczestniczy w programie Polskiego Himalaizmu Sportowego.