Tomasz Kliś – instruktor Alpinizmu PZA.

Wspina się od ponad 40 lat, w Tatrach, Alpach, w Andach, na Wyspach Brytyjskich i w wielu innych miejscach. Najchętniej wspina się w Dolomitach, które uważa za najpiękniejsze góry świata. Przed laty wytyczył w masywie Kościelca nową drogę, która obecnie należy do najbardziej popularnych zimowych dróg tatrzańskich. Przetłumaczył z języka angielskiego kilkanaście książek o górach i wspinaniu, w tym kultową “Góry, Wolność, Przygoda”. Poza wspinaniem, z upodobaniem uprawia skitouring, ugania się za nietoperzami i kolekcjonuje jeże.

Michał Kajca – instruktor wspinaczki skalnej PZA

Pasjonat wszelkich odmian wspinaczki skalnej – od bulderingu po wspinaczkę górską. Działał w wielu rejonach skalnych Europy, wspinał się w Tatrach, Alpach i Yosemite. Od samego początku swojej ścieżki wspinaczkowej eksploruje skały Sudetów, gdzie wytyczył ponad 500 nowych linii (w tym liczne drogi z asekuracją tradycyjną do stopnia VI.5+ włącznie). Autor przewodników wspinaczkowych opisujących ogródki skalne Sudetów („Rudawy Janowickie”, „Góry Sokole” oraz „Góry Stołowe – rejon Szczytnej”). Wspina się od 2000 roku, od ponad 16 lat posiada stopień instruktora PZA i aktywnie szkoli zarówno początkujących jak i zaawansowanych w ramach własnej Szkoły Wspinaczki Granit.

Mariusz Majchrowicz – instruktor alpinizmu PZA

Instruktor alpinizmu PZA, Instruktor Wspinaczki Sportowej AWF Katowice, Instruktor Wspinaczki Wysokogórskiej AWF Kraków, Instruktor SITN, ekiper PZA, międzynarodowy instruktor i egzaminator prac linowych, wysokościowych, ratownictwa wysokościowego, pilot wycieczek zagranicznych. Uczestnik zimowych stażów Instruktorskich w Scotland’s National Outdoor Training Centre, Glenmore Lodge, Szkocja oraz Ecole Nationale de Ski et d´Alpinisme, Chamonix, Francja. Szkoli w skałkach od 2001 roku i w górach latem i zimą od 2006 roku. Od 1984 roku członek KW Wrocław, a później WKSG i WKW.

Wspinam się od 1983 roku wszędzie…w skałach, górach, mixcie, lodzie. Czasu starczyło na kilka tysięcy dróg w skałkach Europy, Azji, Afryki, Australii, Caraibów, kilkaset dróg latem i zimą w Tatrach i Alpach oraz kilkadziesiąt lodospadów w Polsce, Słowacji, Szwajcarii, Francji, Austrii, Szkocji. Wspinanie, narty, skitury i szkolenia łączę jak się tylko da z podróżami. Na dobry początek szkoliłem w ponad 15 krajach i odwiedziłem ponad 40 krajów.

Mateusz „Zwierzu” Jabłoński– instruktor wspinaczki skalnej PZA
Sporty górskie to jego wielka pasja życiowa, dla której dawno temu porzucił niziny i zamieszkał w górach. Latem niemal całkowicie poświęca się sportom wspinaczkowym- od boulderingu przez wspinanie skalne po alpinizm (od ponad 25 lat!). Zimą wielbiciel skitouringu, narciarstwa pozatrasowego, biegowego oraz wspinaczki lodowej. W czasie kiedy nie pracuje nad swoją formą w ulubionych sportach górskich, z zapałem dzieli się wiedzą i umiejętnościami prowadząc Szkołę Wspinaczki WSPINART– szkoląc od 2003 roku. Zimą od kilkunastu lat spełnia się jako instruktor narciarstwa z uprawnieniami SITN-PZN w stopniu Pomocnika. Czasem, co zaskakujące, surfuje na falach Bałtyku: nie wind-, nie kite- sama deska. Z zaangażowaniem, wyrozumiałością oraz niezmąconym spokojem szkoli zarówno zupełnie początkujących jak i zaawansowanych. Czy w skałach, czy na śniegu, zawsze możecie liczyć na jego wsparcie i wskazówki do rozwoju!”

Marcin Rutkowski – Iistruktor Taternictwa PZA, Międzynarodowy  Przewodnik IVBV/UIAGM/ IFMGA

Wspina się od prawie 20 lat – głównie w Karkonoszach i Alpach, ale także w Tatrach, Szkocji, Gruzji, Kirgizji, Chinach, czy Nepalu. Wielokrotnie pokonał północne alpejskie ściany, m.in. Piz Badile, Petit Dru, Les Droites, Grandes Jorasses oraz Eigeru.Wspólnie z partnerami stanął na wierzchołkach Dżigita (5170m, Tien Shan, Kirgizja), Uszby (4710m, Kaukaz, Gruzja) oraz dziewiczego San Lian East (6250m, Minya Konka,Chiny).
proguide.pl

Paweł Hałdaś – instruktor wspinaczki skalnej PZA

Członek Polskiego Himalaizmu Sportowego. W życiu zawodowym związany z pracami w dostępie linowym w systemie IRATA na turbinach wiatrowych. W górach miłośnik wspinania wielowyciągowego oraz big wall. Hobbystycznie pszczelarz.

Bartosz Nowik – instruktor wspinaczki sportowej PZA

Założyciel szkoły wspinania Stone Age Climbing Academy, instruktor sportu o specjalności wspinaczka sportowa, absolwent turystyki i rekreacji WSH we Wrocławiu.

Pełnoetatowy instruktor od 2017 roku. Pasjonat wspinaczki o niewyczerpanych pokładach motywacji. Na co dzień związany z Wrocławiem, gdzie prowadzi sekcje wspinaczkowe dla dorosłych oraz młodzieży. Trener wspinaczki, którego podopieczni mają za sobą udane starty w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Organizator wielu kursów i zagranicznych wyjazdów wspinaczkowych.

Jan Gałek – instruktor wspinaczki skalnej PZA, technik linowy w systemie IRATA, absolwent wrocławskiego AWF

Ze wspinaniem związany od prawie 20 lat. Legenda polskiego i światowego slackline. Obecnie skupia się na dalszym osobistym rozwoju wspinaczkowym. Na swoich sekcjach wspinaczkowych i kursach w skałach z całych sił stara się przekazać innym wspinaczkowego bakcyla. Wspinaczkowo zwiedził sporą część Europy, Ameryki Północnej, a nawet zahaczył o Afrykę. Po prawie dekadzie podróżowania się po świecie, 5 lat temu na stałe osiedlił się tam, gdzie pokochał wspinanie – w Karkonoszach.

Arkadiusz Tabisz – instruktor taternictwa PZA, wspinaczki skalnej, nauczyciel.

Autor ponad 200 nowych dróg wspinaczkowych w skałkach, m.in. w Sokolikach, Jurze, Ziemi Kłodzkiej, 6 dróg w Tatrach i jednej w Alpach. Wspinał się w różnych skałkach na terenie Europy a także w Tatrach, Dolomitach, Alpach, Kaukazie, Pamirze i górach Tien-Szan. Współautor dwóch przewodników wspinaczkowych – „Skałki Lądeckie” i „Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie”.

Wojciech Sadłoń – instruktor wspinaczki sportowej PZA

Założyciel szkoły wspinania GRIP – Over The Horizon, instruktor wspinaczki sportowej PZA, absolwent AWF Wrocław. Organizator wielu wyjazdów wspinaczkowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W skałach wyszkolił dziesiątki adeptów wspinania, a na swoich sekcjach przygotował do sezonu niejednego wrocławskiego wspinacza.

GRIP – Over The Horizon

Krzysztof Kopystyński – instruktor wspinaczki sportowej PZA

Wspina się przeszło 20 lat. Odwiedził dziesiątki rejonów skałkowych i górskich na świecie. Przeszedł blisko pół tysiąca dróg od stopnia 7a do 8a w skali francuskiej, z czego większość w stylu OS i FL oraz szybkim RP. Szkoli dzieci i dorosłych w kraju i za granicą.

Krzysztof Zabłotny – instruktor alpinizmu PZA, Ekiper PZA

Wspina się, odkąd sięga pamięcią. Biegły w technikach linowych – wiedzę tę wielokrotnie wykorzystywał podczas udziałów w Mistrzostwach Polski w Technikach Jaskiniowych, gdzie często, plasował się na czele tabeli wyników.
Posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne i pedagogiczne w pracy z młodzieżą jako instruktor ZHP. Eksplorator i ekiper PZA, autor wielu dróg, m.in.: w Sokolikach, Górach Kaczawskich, Peruwiańskich Andach, czy Norwegii. Członek Polskiego Himalaizmu Zimowego. Wspinał się np. na ścianie El Capitana w Yosemitach, w Tatrach, Peruwiańskich Andach, Alasce, Alpach i Norwegii.  Na co dzień prowadzę kurs wspinaczkowe w szkole wspinaczki.

Mikołaj Winiarski – instruktor wspinaczki skalnej PZA.

Wspina się od zawsze, pierwotnie po drzewach, trzepakach i murkach, a od 2004 roku po zrobieniu kursu w skałach. W 2009 roku miał swój pierwszy sezon tatrzański. Lubi każdą formę wspinania. Specjalizuje się we wspinaniu rysowym, piaskowcowym i hakowym/big- wallowym. Bardzo lubi trady i baldy. Od 2017 roku szkoli jako instruktor wspinaczki skalnej PZA. Pochodzi znad morza, ale od 2022 roku mieszka w Sokołach.

Tomasz Kujawski – instruktor wspinaczki wysokogórskiej, instruktor wspinaczki lodowej w Norwegii wg NF Norsk Fjellsportforum.

Wspina się od ponad 15 lat. Więkoszość jego przejść miała miejsce w Norwegii gdzie mieszka i pracuje. Oprócz tego wspinał się m.in w Tatrach, Alpach, Peru i na Alasce. Prowadzi kursy tradowe w szwedzkiej mecce rysowego wspinania Bohuslän oraz sektorach tradowych wokół Oslo. Kursy letnie alpinizmu w Jotunheim w środkowej Norwegii. Kursy lodowe w Hemsedal oraz Rjukan lub na ściance lodowej SNØ pod Oslo. Uczestniczy w programie Polskiego Himalaizmu Sportowego.