1 Liga tradowa WKW 2017

Relacja z finału Ligi Tradowej WKW 2017

Trzecia edycja Ligi Tradowej WKW zakończona! Tym razem finał świętowaliśmy na wrocławskiej ściance wspinaczkowej EIGER. Zapraszamy do krótkiej relacji.

O godzinie 14:00 zaczął się pierwszy punkt programu czyli Biathlon Wspinaczkowy. Zawody miały otwartą formułę i startować mógł każdy, niezależnie od tego czy startował w Lidze czy też nie. Doborowy team routesetterów zadbał o to, aby każdy mógł sprawdzić swój poziom wspinaczkowy – do pokonania było 8 dróg i 10 boulderów.

1 Liga tradowa WKW 2017

Zaczynamy! (fot. Jacek Kaim)

Ponadto podczas zawodów każdy chętny mógł przetestować sprzęt Wild Country: ekspresy Hybrid, Electron i Proton, uprzęże Mission, Mission Sport  i Syncro i pierwszy na świecie totalnie dwukierunkowy, samoblokujący przyrząd asekuracyjny REVO.
Wystartowało 20 zawodników, w tym 4 kobiety i 16 mężczyzn.

2 Liga tradowa WKW 2017

Napinka. (fot. Monika Młodecka)

Zawody zakończyły się o 18:00. Sędziowie zabrali się za liczenie punktów, a zawodników i zainteresowanych zaprosiliśmy na drugi punkt programu: pokaz filmu Alpine Wall Tour w reżyserii Wojtka Kozakiewicza.
Łukasz Dudek i Jacek Matuszek zabrali nas w malowniczą podróż po wielkich ścianach pokazując, między innymi, niezwykłe zmagania na Tre Cime. Naprawdę warto zobaczyć ten film!
Trzecim punktem programu Finału, na który większość zawodników biathlonu i uczestników Ligi czekała, było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

3 Liga tradowa WKW 2017

W oczekiwaniu na wyniki. (fot. Krzysztof Zabłotny)

Wyniki Biathlonu Wspinaczkowego przedstawiają się następująco:

Kobiety:

1. Grabińska Ania /260 pkt
2. Sieradz Kasia /185 pkt
3. Sękowska Dorota /160 pkt

Mężczyźni:

1. Pławszewski Oskar (Zerwa Pany) /370 pkt (komplet dróg i baldów!)
2. Kowal Adam (KS Biestrzyków) /370 pkt (komplet dróg i baldów!)
3. Gołębiewski Paweł /320 pkt

Pełne wyniki Biathlonu Wspinaczkowego znajdziecie w linku poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1cOUClpP4_ns_co6NUM5KA5fgQN5DrtmG

Kilka słów podsumowania samej Lig Tradowej WKW: do udziału zgłosiło się 51 osób. Tegoroczna jesień nie zawsze gwarantowała idealne warunki do wspinania, ale ostatecznie czynny udział wzięło (tj. przesłało wypełnione karty startowe) 28 osób. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

OPEN do VI.2 włącznie (do 6c w skali francuskiej)

1. Opiela Seweryn          2279 pkt
2. Wiaderna Nina            2082 pkt
3. Gajos Sebastian         1929 pkt

OPEN powyżej VI.2 (6c w skali francuskiej)

1. Maj Grzegorz               2146 pkt
2. Kubica Maciej             1692 pkt
3. Płonka Marek              1558 pkt

WKW do VI.2 włącznie (do 6c w skali francuskiej) Piątek Łukasz 1926 pkt

WKW powyżej VI.2 (6c w skali francuskiej) Sendecki Andrzej 1466 pkt

Aktywność – największa liczba pokonanych dróg: Opiela Seweryn – liczba pokonanych dróg 108, suma punktów 8094.

Nagroda specjalna za najlepiej punktowane przejście: Płonka Marek (deklarował poziom VI.3+) Sekretna Rysa na Smoczej Baszcie VI.4 [w topo VI.3+/4] – 227,50 pkt.

Pełne wyniki 3 edycji Ligi Tradowej WKW znajdziecie w linku poniżej:

https://drive.google.com/file/d/1cub1XMQ6nlUpmyLDzTT6ZIEfKzcF-jth

 

4 Liga tradowa WKW 2017

Nagrody, nagrody… (fot. Krzysztof Zabłotny)

Po rozdaniu nagród nadszedł czas na czwarty i ostatni punkt programu: Krzysztof Zabłotny przeniósł nas za ocean w dolinę Yosemite. Pokazał przepiękne zdjęcia oraz filmy ze wspinania po mniej i bardziej znanych propozycjach rejonu. Usłyszeliśmy między innymi o trudach, radościach i „codziennym życiu” na jednej z najsłynniejszych dróg świata The Nose (przejście w zespole z Przemkiem Pawlikowskim) oraz przejściu Zodiaca.

5 Liga tradowa WKW 2017

Zasłuchani. (fot. Jacek Kaim)

Gratulujemy chłopakom klasowych przejść i dziękujemy Krzyśkowi za fantastyczną opowieść.

Prelekcja zamknęła oficjalną część wydarzenia. Tak znakomicie rozpoczęty wieczór nie mógł jednak obyć się bez after party i ekipa szybko przeniosła się do jednego z wrocławskich pubów. Tej części nie będziemy jednak recenzować 😉

Zwycięzcom, wyróżnionym, a także wszystkim uczestnikom Ligi Tradowej WKW bardzo dziękujemy za udział. Gratulujemy wyników oraz zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody rzeczowe: WILD COUNTRY, SALEWA, SKALNIK, ALPINE WALL TOUR, TABOR pod KRZYWĄ (Sławek Ejsymont).

Ponadto dziękujemy serdecznie Monice Młodeckiej z Oberalp Polska za wspaniałą współpracę oraz ściance wspinaczkowej EIGER za współpracę
i gościnę.

Dziękujemy również patronom medialnym: brytan, wspinanie.pl, portal górski, redPoint serwis wspinaczkowy, Polski Związek Alpinizmu, Taternik – pismo górskie.

I wreszcie dziękujemy wszystkim członkom Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego bez których organizacja Ligi nie byłaby możliwa.

Katarzyna Tomsia

Wrocławski Klub Wysokogórski

Organizator:

wkw logo 

Sponsorzy:

sponsor WC Liga tradowa WKW 2017

sponsor Salewa Liga tradowa WKW 2017

sponsor Skalnik Liga tradowa WKW 2017

Tabor pod Krzywą

Partner:

partner Eiger Liga tradowa WKW 2017

Patroni medialni:

patroni Liga Tradowa WKW 2017