LigaTradowa2016small

Relacja z DMM days i rundy specjalnej Ligi Tradowej WKW

Pomimo strasznych prognoz pogoda w weekend dopisała. Festiwal wspinaczkowy DMM days udał się znakomicie – nieobecni mają czego żałować! Walijska manufaktura spisała się świetnie, Chris i Ben dzielili się z wszystkimi zainteresowanymi informacjami na temat nowych produktów, historii sprzętu wspinaczkowego i procesów technologicznych, których efekty mógł przetestować każdy chętny. Ale po kolei…

W piątek, 13 maja 2016 r., w Górach Sokolich k. Jeleniej Góry rozpoczął się festiwal wspinaczkowy walijskiej manufaktury DMM zorganizowany we współpracy z firmą Camper oraz Wrocławskim Klubem Wysokogórskim. O godzinie 15:00 otwarto wypożyczalnię sprzętu, o 19:00 przywitano gości, natomiast około godziny 20:00 rozpoczęła się bardzo ciekawa prelekcja Grzegorza Mroza pt. „Różnice pomiędzy Nylonem a Dyneemą”. Po prelekcji odbyły się testy na zrywarce i wieczorna integracja.

W sobotę od samego rana na Taborze pod Krzywą, przy pięknym słońcu działała wypożyczalnia sprzętu wspinaczkowego, którą prowadził sam Chris Rowlands i Ben Slack. Każdy chętny mógł wypożyczyć co tylko chciał, wypożyczalnia była bardzo dobrze zaopatrzona i każdy znalazł coś dla siebie.

 dmm days 1

fot. Jacek Kaim

O godzinie 10:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie festiwalu i rundy specjalnej „Ligi Tradowej WKW”. Przypomnę tylko, że runda specjalna „Ligi Tradowej WKW” była wydarzeniem w trakcie trwania konkursu, podczas której można było wygrać atrakcyjne nagrody. Premia polegała na zdobyciu jak największej liczby punktów w ramach formuły ligowej. Oczywiście punkty zdobyte w trakcie premii można (a nawet trzeba) zapisać w karcie startowej ogólnej klasyfikacji.

Po oficjalnym rozpoczęciu festiwalu ruszono w skały. Każdy sympatyk wspinania znalazł coś dla siebie, wspinano się sportowo na najnowszej generacji ekspresach Chimera, z kolei sympatycy wspinania tradowego mogli przetestować najnowszą generację Dragonów 2. Pomimo mocnego wiatru, słońce dogrzewało wspinaczy i wszyscy czerpali radość ze wspinania.

 dmm days 2

Tutaj warto dodać, że każdy zespół przed wyjściem w skały otrzymał worek na śmieci – firma DMM promuje dbanie o czystość i porządek naszego środowiska. Dla osoby która zebrała najwięcej śmieci przewidziano atrakcyjną nagrodę. Około godziny 18 zmęczeni i zadowoleni uczestnicy festiwalu wracali na Tabor pod Krzywą gdzie dla każdego przewidziano pyszną grochówkę. Po ciepłym posiłku rozpoczęto zbieranie i ważenie przyniesionych worków ze śmieciami – autorzy trzech najcięższych otrzymali atrakcyjne nagrody.

Około godziny 18:30 odbyła się bardzo ciekawa prelekcja połączona z pokazem Marcina „Szpili” Anczakowskiego pt. „Arborystyka – co to w ogóle jest?”. Przy okazji można było spróbować swoich sił we wspinaniu po drzewach.

Następnie odbyło się ogłoszenie wyników rundy specjalnej „Ligi Tradowej WKW” i wręczenie nagród ufundowanych przez firmę DMM. Pierwsze miejsce zajął Wojtek „Dozent” Wajda, drugie Łukasz Ĺšlęzak, a trzecie Paweł Suliga. Tutaj po raz kolejny okazało się, ze warto było wziąć udział w wydarzeniu: przy odrobinie spręża można było wrócić do domu z kompletem kości lub najnowszą wersją Dragona w ręku.

 dmm days 3

W między czasie rozpoczęto smażenie kiełbasek do których było piwko, ogórek i chlebek – oczywiście dla każdego uczestnika festiwalu.

Około 19:30 rozpoczęły się kolejne prelekcje: Agata Wiśniewska opowiedziała o „Wspinaniu w Izraelu”, Maciek Bukowski i Szymon Łodziński poradzili „Jak trenować formę na długie tripy” i na koniec Michał Kwiato Kwiatkowski opowiedział o „Sportowych rejonach wspinaczkowych w Hiszpanii z perspektywy vana”. W trakcie prelekcji można było się częstować grillowanymi warzywami. Ostatnią częścią sobotniego wieczoru było ognisko i wspólne biesiadowanie przy dźwiękach gitar do białego rana.

Niedziela przywitała nas zimnym wiatrem, ale atmosfera na Taborze pod Krzywą była gorąca. Od rana można było testować wytrzymałość sprzętu na mobilnej zrywarce. Oczywiście działała w dalszym ciągu wypożyczalnia sprzętu. W okolicach godziny 10:30 wspinacze udali się załoić kolejne drogi do swoich wykazów. Około godziny 18 ostatnie zespoły schodziły ze skał. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci choć zmarznięci.

Składamy ogromne podziękowania firmie DMM za zorganizowanie fantastycznego festiwalu wspinaczkowego w naszych Sokolikach. My bawiliśmy się znakomicie, mieliśmy okazję poznać i porozmawiać z ludźmi, którzy stoją za produktami DMM od projektu do sprzedaży, wysłuchać ciekawych prezentacji, przetestować wytrzymałość sprzętu na mobilnej zrywarce.

Ponadto serdecznie dziękujemy firmie DMM za ufundowanie fantastycznych nagród w rundzie specjalnej „Ligi Tradowej WKW”. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy również za wspólne wspinanie i wspólne spędzenie wolnego czasu.

Osobne podziękowania należą się Markowi Janeczkowi i Krzysztofowi Smulskiemu z firmy Camper za owocną współpracę – serdecznie dziękujemy.

Kasia Tomsia
Wrocławski Klub Wysokogórski