Maraton w Sokołach – podsumowanie

 

Maraton odbył się zgodnie z planem. Pogoda dopisała, spręż też. Rywalizacja była zacięta, a dzień wspinaczkowy wykorzystany maksymalnie.

Big Wall w Sokołach 2010 – podsumowanie

Maraton odbył się zgodnie z planem. Pogoda dopisała, spręż też. Rywalizacja była zacięta, a dzień wspinaczkowy wykorzystany maksymalnie.

 

Liczyła się każda minuta! Na zdjęciu Mariusz i Andrzej zaciekle rywalizują o miano Najlepszego Zespołu WKW. Dozu i Ewa byli jednak nie do pokonania.

 

W kategorii Najlepszy Zespół Kobiecy zwyciężyły Kasia Rajchert – Żak (WKW) i Renata Dutkiewicz (WKW) z sumą 305 pkt.

 

Zespół w składzie: Ewa Pakulska – Szczypka (WKW) i Wojciech Wajda „Dozent” (WKW) zwyciężył zarówno w kategorii MASTERS, jak i w kategorii Najlepszy Zespół Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego z sumą 515 punktów. Gratulacje!

Dzięki hojności Marka, nowego taborowego, Komisja przyznała także wyróżnienie za najczystszy styl. Otrzymali je Miłosz Jodłowski (KS Korona) i Agnieszka Miciuła (UKS Skarpa), którzy wszystkie drogi pokonali w stylu OS, uzyskując przy tym wynik 505 punktów.

Wieczorem na Taborze pod Krzywą odbył się Superfinał. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach, za które nagrodę specjalną w postaci skrzynki piwa ufundował właściciel klimatycznego baru Karioka w Karpnikach. Ponieważ zwycięzca wspaniałomyślnie podzielił się nagrodą, rozeszła się ona w 16 sekund!

 

Superfinał na Taborze – konferansjerem był Sławek Ejsymont, który wcześniej zapewnił uczestnikom ciepły posiłek.

 

Po Super Finale przyszedł czas na ogłoszenie wyników.  Michał Kajca odczytał werdykt Komisji. W kategorii OPEN najlepsi byli:

  1. Jarosław Liwacz (SKW) i Bartosz Tarwacki (SKW) – 1125 punków
  2. Jakub Wrzesień (KWZG) i Maciej Hes (KWZG) – 700 punktów
  3. Łukasz Perkowski, Borysław Peszkowski – 635 punktów

Gospodarz Taboru pod Krzywą przyznał trzem zwycięskim zespołom nagrodę specjalną – darmowy roczny karnet na noclegi na Taborze!

 

Blondas i Tarwac – bezkonkurencyjni zwycięzcy w kategorii OPEN

 

Dziękujemy wolontariuszom z Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego za zorganizowanie imprezy. Wszystko udało się znakomicie i mamy nadzieję na kontynuowane tradycji Maratonu w kolejnych latach.

Szczególne podziękowania dla naszych sponsorów, dzięki ich pomocy możliwym było uhonorowanie zwycięzców nagrodami rzeczowymi w tak licznych kategoriach.  

Udało się także wesprzeć Inicjatywę Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” kwotą 2/3 z zebranych opłat wpisowych.

Do zobaczenia za rok!

Michał Kajca (Szkoła Wspinaczki “Granit”)

Sponsorzy imprezy:

     

 

 

 

 

Patronat:

Wrocławski Klub Wysokogórski

Ośrodek Szkoleniowy “Tabor pod Krzywą”

 

Partnerzy: