Wieści z Morskiego Oka

Nasz klubowy kolega, Wojtek Szeloch wspinał się w Święta w Tatrach. Oto krótkie sprawozdanie.

Oto relacja Wojtka Szelocha:

{jgxtimg src:=[images/aktualnosci/2008-II/Podejscie-pod-Bule.jpg] width:=[200] align:=[right] vspace:=[4]}W Wielka Sobotę i Wielką niedzielę wspinaliśmy się (niżej podpisany oraz Paweł Olendzki z ŚKW) w rejonie Morskiego Oka na Buli pod Bandziochem. Ze względu na znaczne zagrożenie lawinowe (3), jak i stosunkowo krótkie podejście, postanowiliśmy nie zapuszczać się nigdzie dalej.

W sobote 22.03 naszym celem byla droga “Bruce Lee i złodzieje dróg”, pierwotnie wyceniona na zimowe 7-. W naszym odczuciu, jak i poprzednich zespołów w kluczowych trudnościach miała nie więcej niz 6+. Pokonaliśmy ją w stylu RP w drugiej próbie.

{jgxtimg src:=[images/aktualnosci/2008-II/W-trudnosciach-W-Samo-Poludnie.jpg] width:=[200] align:=[right] vspace:=[4]}W niedziele 23.03 chcąc pójść na nieco łatwiejszą wspinaczkę, wybraliśmy drogę “W Samo Poludnie” – również na Buli. Droga okazała się piekną wspinaczką, gdzie trudności (wg schematu IV+, zimowo ponoc 5+) trzymały praktycznie na całej długości. W Lany Poniedzialek siła wyższa (praca) zmusiła nas do powrotu.