Wyglądacie nam na zespół żądny ekstremalnych przygód. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi wybrać się z nami na prawdziwą wysokogórską akcję. W 40 rocznicę dokonania niemożliwego spotkamy się w klubie, by pod przewodnictwem Michała Kochańczyka przenieść się do Patagonii.
*
Michał Kochańczyk – taternik, alpinista, polarnik, żeglarz, afrykanista – jednym słowem Człowiek Przygody. Od urodzenia gdańszczanin, od 50 lat związany z górską wspinaczką. Wieloletni prezes Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto” i instruktor-senior Polskiego Związku Alpinistycznego. Wspinał się w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, na Alasce w górach Afryki i na Spitsbergenie. Spośród wielu górskich wypraw najbardziej sobie ceni udział w przeprowadzeniu nowej drogi na szczyt Fitz Roy w Patagonii – uznawany za jedną z najtrudniejszych gór świata.
*
Rok 1984 zespół w składzie: Piotr Lutyński (kierownik wyprawy), Wiesław Burzyński, Mirosław Falco Dąsal, Michał Kochańczyk, Jacek Kozaczkiewicz wytycza nową drogę na szczyt Fitz Roya. Było to pierwsze polskie wejście na wierzchołek. Droga “Polaca” ma 33 nowe wyciągi aż do przełęczy, na której łączy się z drogą Casarotto. Skalne zacięcia i kominy z dużą ilością wspinaczki w skale pokrytej lodem uczyniło tę drogę jedną z najbardziej ekstremalnych na Cerro Fitz Roy.
*
To właśnie o tej wyprawie Michał opowie na spotkaniu z członkami WKW w środę (10.04.2024) o godzinie 19:00 w siedzibie klubu (Wrocław, Sokolnicza 40/1).
*
Zapraszamy serdecznie
Zespół WKW