kurs lawinowy 2018 3

Kalendarz szkoleń zimowych w sezonie 2018/2019

Zima zbliża się do nas długimi krokami, więc najwyższy czas wyjść jej na przeciw, odpowiednio się wcześniej przygotowując. W tym celu mamy dla Was poniższe propozycje kursów na najbliższy sezon, ze wstępnie potwierdzonymi terminami:

  • szkolenie skiturowe – 5-6 stycznia 2019 r.,
  • szkolenie lawinowe pierwszego stopnia – 26-27 stycznia 2019 r.,
  • szkolenie lawinowe drugiego stopnia (przeznaczone dla osób, które są już po szkoleniu pierwszego stopnia) – 9-10 lutego 2019 r.

W planach są równiież szkolenia z turystyki zimowej oraz ze wspinania zimowego, jednkaże jeszcze nie możemy podać orientacyjnych dat oraz miejsc ich przeprowadzenia – jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów z instruktorami.

Na chwilę obecną możemy jedynie  potwierdzić, że szkolenia lawinowe zostanę przeprowadzone przez instruktorów z Fundacji Anny Pasek, z którą już współpracujemy od jakiegoś czasu. Po doprowadzeniu do końca rozmów z pozostałymi instruktorami niezwłocznie opublikujemy szczegóły dotyczące reszty kursów, a na tydzień przed terminem zapisów podamy informacje na stronie, kiedy będzie można wysyłać zgłoszenia na wybrany kurs, tak żeby każdy miał szanse się zapisać.

Uwaga: na krusy będą mogli zapisać sie w zasadzie wszyscy zainteresowani, niezależnie od tego, czy osoby te są zrzeszone w naszym klubie, czy też nie. Niemniej trzeba pamiętać, że pierwszeństwo w udziale na kursach będą mieli członkowie Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego. Ponadto, koszty uczestnictwa w kursach dla  członków WKW będą uwzględniały stosowną zniżkę; osoby z poza klubu będą musiały uiścić pełną, “normalną” kwotę za dane szkolenie.