Big Wall w Sokołach

Zapraszamy na drugą edycję maratonu wspinaczkowego „Big Wall w Sokołach”, który odbędzie się w sobotę 25września 2010r. w skałkach Gór Sokolich koło Jeleniej Góry. Zawody – tak jak i w pierwszej edycji – rozgrywane będą w formie towarzyskiej, a ich głównym celem będzie wspinanie i dobra zabawa. Impreza jest otwarta dla wszystkich – lecz mogą w niej uczestniczyć jedynie zespoły wspinaczkowe.

Big Wall w Sokołach – edycja druga

Zapraszamy na drugą edycję maratonu wspinaczkowego „Big Wall w Sokołach”, który odbędzie się w sobotę 25 września 2010r. w skałkach Gór Sokolich koło Jeleniej Góry. Zawody – tak jak i w pierwszej edycji – rozgrywane będą w formie towarzyskiej, a ich głównym celem będzie wspinanie i dobra zabawa. Impreza jest otwarta dla wszystkich – lecz mogą w niej uczestniczyć jedynie zespoły wspinaczkowe.

W ciągu 7 godzin (10.00 – 17.00) uczestnicy będą starali się pokonać jak najdłuższy dystans wspinaczkowy, zliczając długość kolejnych przebytych dróg. Wieczorem na Taborze odbędzie się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród, przewidziane są też inne atrakcje…

Zawody organizowane są przez Wrocławski Klub Wysokogórski oraz Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”, gdzie mieścić się będzie centrum operacyjne zawodów.

Pieniądze z opłat wpisowych zasilą konto Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”.

Ogólne zasady mitingu:

  1. Udział w imprezie jest otwarty, jednak klasyfikowane będą tylko zespoły wspinaczkowe.
  2. Prowadzący wspina się czysto-klasycznie (minimalny styl – PP), drugi wspina się z górną asekuracją klasycznie, ale dozwolone jest obciążanie liny (minimalny styl – AF)
  3. Nie można powtarzać dróg, a ewentualny wspólny odcinek dwóch dróg nie może być kluczowy dla jednej z nich ani dłuższy niż połowa drogi.
  4. Zawody rozgrywane są bez sędziów w formule towarzyskiej.
  5. Wspinanie odbywa się na własną odpowiedzialność.

Dojazd do Taboru pod możliwy jest od strony wsi Karpniki (stromo w dół przy kościółku, potem ok. 2 km utwardzoną drogą polną, potem leśną (uwaga na dziury!). Komunikacją publiczną od strony Wrocławia najlepiej dojechać do Trzcińska (PKP), lub Radomierza (PKS, Krycha), skąd czeka nas w pierwszym przypadku 15-minutowy, w drugim 45-minutowy spacer na Tabor.

Na miejscu możliwe są noclegi w domku lub w namiocie (ciepły prysznic, dostęp do kuchenek gazowych).

Więcej informacji – w tym szczegółowy regulamin imprezy – już wkrótce na stronie Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego.

  • Sponsorzy imprezy:         
Sklep Górski “PIETROS” Świat Podróżnika FEEL FREE

         

  • Patronat:

  
         

          Wrocławski Klub Wysokogórski

          Ośrodek Szkoleniowy „Tabor pod Krzywą”

  • Partnerzy:

          IŚW„Nasze Skały”

Michał Kajca (Szkoła Wspinaczki „Granit”)