Wpisy związane z pracą zarządu

Relacja z zebrania Zarządu z dnia 07.11.2022

Uczestnicy

Zarząd: Katarzyna Kozyra, Katarzyna Tomsia, Krzysztof Zabłotny, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania

Katarzyna Kozyra

Protokolant

Wojciech Moczulski

1. Sprawy bieżące

Przewodnicząca Zebrania poprosiła wszystkich o podsumowanie spraw bieżących w oparciu o prowadzoną wewnętrznie ewidencję: wykupienie ubezpieczenia O/C dla klubów (ustalono, że ubezpieczenie musi być wykupione jak najszybciej, bez oczekiwania na sfinalizowanie projektu budżetu i jego uchwalenie), budżet Klubu na okres od maja 2022 r. do marca 2023 r. (uzgodniono, że na chwilę obecną Zarząd będzie kierował się regułą wydatkowania środków klubowych według bieżących potrzeb wynikających z działalności statutowej; decyzja ta jest podyktowana przede wszystkim brakiem kompletnych kosztorysów związanych z planowanymi wydarzeniami, przy czym ustalono, że na kolejne lata stosowne projekty budżetowe będą możliwe do przygotowania w oparciu o zrealizowane projekty i zebrane doświadczenie), RODO (konieczne jest oczyszczenie lokalu klubowego z dokumentów, których nie trzeba już przechowywać, oraz zabezpieczyć wewnętrzną dokumentację przed niepowołanym dostępem), przegląd benefitów i zniżek dla Klubowiczów (temat został odłożony do dyskusji na później), przygotowanie dokumentu jasno opisującego zasady udzielania dofinansowań (przyjęto do realizacji), przedstawienie wyników ankiety klubowiczom (zostaną one przygotowane, ale ich przedstawienie będzie połączone z zebraniem dotyczącym rozszerzenia grup wsparcia przy Zarządzie), organizacja grup wsparcia przy Zarządzie (część grup jest już aktywna, dyskutowano na temat ich rozbudowy oraz powołano koordynatorów ze strony Zarządu), system gratyfikacji społeczników (temat został odłożony do dyskusji na później), „starter pack” dla nowych klubowiczów (temat został odłożony do dyskusji na później).

2. Kalendarz wydarzeń

Poruszono tematykę związaną z organizacją imprez, unifikacji i szkoleń objętych kalendarzem wydarzeń: podsumowano sprawy organizacyjne dotyczące wyjazdu do Wadi Rum, do Jordanii; przedstawiono również prośbę o zbieranie informacji o kosztach, co pozwoli wnieść wkład do szczegółowego zaplanowania budżetu na rok 2023/2024; przeprowadzono zmianę koordynatora dla wyjazdu unifikacyjnego na Słowacji organizowanego w styczniu 2023 (z  Krzysztofa Zabłotnego na Katarzynę Kozyrę); Krzysztof Zabłotny przedstawił dodatkowo pomysł i wstępne założenia odnośnie zorganizowania ligi dry-tool’owej.

3. Dyskusja nad organizacją pracy Zarządu

W ramach osobnego punktu przeprowadzono dyskusję poświęconą usprawnieniu organizacji pracy Zarządu.

4. Umowa z Benefit Systems SA

Wojciech Moczulski przedstawił swoje stanowisko odnośnie umowy z Benefit Systems SA na udostępnianie kart Multisport klubowiczom oraz zaproponował ścieżkę procesowania podobnych dokumentów zawieranych w imieniu Klubu w przyszłości. Po krótkiej dyskusji pozostali członkowie Zarządu jednogłośnie zaakceptowali przedstawioną propozycję jako formalnie obowiązującą.

5. Głosowanie w sprawie przyjęcia nowych osób w poczet członkiń i członków Wrocławskiego Klubu Wrocławskiego

Katarzyna Tomsia przedstawiła zebranym propozycję decyzji odnośnie kandydatów na członkinie i członków Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego, co do których pojawiły się wątpliwości w zakresie spełnienia przez nich wymogów formalnych. Propozycja ta zawierała 5 odmów, przyjęcie 2 nowych osób oraz skierowanie prośby do 1 osoby o podesłanie kompletnego wykazu przejść. Po dyskusji poddano ją głosowaniu.

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.


Relacja z zebrania Zarządu z dnia 12.09.2022

Uczestnicy
Zarząd: Katarzyna Kozyra, Katarzyna Tomsia, Krzysztof Zabłotny, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania
Katarzyna Kozyra

Protokolant
Wojciech Moczulski

1. Najbliższe spotkanie w Klubie z Zarządem

Omówiono plan najbliższego spotkania w siedzibie Klubu, na którym poruszana będzie tematyka formowania grup wsparcia przy Zarządzie.

2. Głosowanie w sprawie dofinansowania wyjazdu eksploracyjnego dla Aleksandry Przybysz

Zarząd głosował nad przyznaniem 1000 zł (tysiąca złotych 00/100) dofinansowania dla Aleksandry Przybysz na potrzeby wyjazdu eksploracyjnego do Armenii, którego celem jest otworzenie nowych dróg wielowyciągowych w parku narodowym Dilijan.

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.

3. Wniosek PZA o wsparcie wystąpienia o odznaczenia państwowe – stanowisko Zarządu

Zarząd jednogłośnie zadecydował o poparciu wniosku.

4. Usprawnienie procesu decyzyjnego obejmującego rozpatrywanie wniosków o przyjęcia nowych osób do Klubu

Kasia Tomsia oraz Krzysztof Zabłotny zobowiązali się do przygotowania propozycji usprawnień procesu obejmującego podejmowanie decyzji o przyjęciu danej osoby do Klubu na podstawie przesłanych do Zarządu informacji przez kandydata.

5. Współpraca w ramach projektu „Góry Młodym”

Wojciech Moczulski przedstawił w skrócie propozycję projektu autorstwa Doroty Kolończyk, która wpłynęła na skrzynkę pocztową klubu oraz zaproponował spotkanie z autorką projektu. Po krótkiej dyskusji Zarząd podjął chęć zorganizowania spotkania w formule on-line w celu przedyskutowania założeń i programu projektu.


Relacja z zebrania Zarządu z dnia 24.08.2022

Uczestnicy
Zarząd: Katarzyna Kozyra, Katarzyna Tomsia, Krzysztof Zabłotny, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania
Katarzyna Kozyra

Protokolant
Wojciech Moczulski

1. Sprawy bieżące

Omówiono sprawy bieżące: zamówione przez klubowiczów koszulki zostały dostarczone na ściankę wspinaczkową Eiger, gdzie są sukcesywnie odbierane; rozpoczęto współpracę ze sklepami górskimi Skalnik (na początek w ramach Ligi Tradowej); dostępy do banku dla Prezesa Zarządu są w trakcie realizacji (posiada on obecnie konto użytkownika upoważnionego), obecnie czekamy na aktualizację stanu reprezentacji ze strony banku, aby podnieść uprawnienia dla konta użytkownika do poziomu uprawnionego reprezentanta Klubu; przedstawiono status prac organizacyjnych związanych z finałem Ligi Tradowej oraz zakończeniem letniego sezonu wspinaczkowego; zreferowano status prac dotyczących organizacji patronatów medialnych nad Ligą Tradowej oraz klubowego wyjazdu integracyjnego organizowanego na Hejszowinie.

2. Komunikaty dotyczące zwiększenia składek członkowskich oraz zmiany warunków przyjmowania nowych osób do Klubu

Omówiono treści komunikatów, które mają zostać podane do publicznej wiadomości jeszcze w tym tygodniu (do 27.08.2022 r.).

3. Kalendarz wydarzeń

Przeprowadzono dyskusję na temat kalendarza wydarzeń na najbliższe miesiące, obejmującego okres 09.2022-03.2023.


Relacja z zebrania Zarządu z dnia 27.07.2022

Uczestnicy
Zarząd: Katarzyna Kozyra, Katarzyna Tomsia, Krzysztof Zabłotny, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania
Katarzyna Kozyra

Protokolant
Wojciech Moczulski

1. Sprawy bieżące

Krótko omówiono statusy bieżących spraw: aktualizacja KRS – została zakończona; proces zmiany biura rachunkowego – jesteśmy w kontakcie z nowym biurem, obecnie czekamy na podesłanie propozycji umowy na prowadzenie ksiąg rachunkowych; realizacja zamówienia na koszulki klubowe – zlecono do druku, czekamy na realizację; wydanie nowych legitymacji w okresie wakacyjnym – oczekujemy na wydruk dokumentów; prace nad kalendarzami wydarzeń – uzupełniono o nowej propozycje do dyskusji w dalszej części spotkania; organizacja prelekcji – koordynacja została przekazana Katarzynie Szafarskiej; organizacja wyjazdu integracyjnego na Hejszowinie – wymagane są dodatkowe konsultacje wewnętrzne; Liga Tradowa WKW – przedstawiono status inicjacji współpracy z potencjalnymi sponsorami.

Krzysztof Zabłotny zawnioskował o opublikowanie w mediach społecznościowych informacji o organizacji grupy wsparcia przy Zarządzie Klubu oraz potrzebie rozszerzeniu zespołu medialnego. Uzgodniono, że dodatkowo w celu skoordynowania osób chętnych do pracy w tych dwóch ciałach zostanie zorganizowane dedykowane spotkanie we wrześniu. Do tego czasu konieczne jest przygotowanie założeń dotyczących działania wspomnianej grupy wsparcia oraz zasad jej funkcjonowania.

2. Nowe zasady przyjmowania osób do Klubu, komunikat o zwiększeniu składki członkowskiej

Po krótkiej dyskusji uzgodniono, iż propozycja nowych zasad kwalifikujących do przyjęcia do Klubu powinna uwzględniać, że w przypadku braku zaświadczeń o ukończonych kursach oraz braku wykazu przejść wspinaczkowych była możliwość dołączenia zestawienia tylko ze sportowej działalności górskiej (biegi górskie, działalność narciarska, górskie marsze długodystansowe na czas, etc.).

W następującym po dyskusji głosowaniu poddano uwzględniający powyższą uwagę projekt uchwały w sprawie zmiany zasad przyjmowania nowych w poczet członkiń i członków Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego.

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.

Przygotowaniem stosownego komunikatu o nowych zasadach przyjęcia oraz o zwiększeniu rocznej składki członkowskiej (do dystrybucji na stronie, mediach społecznościowych oraz drogą e-mail) zajmą się Katarzyna Tomsia oraz Wojciech Moczulski.

3. Kalendarz wydarzeń na okres od września 2022 r. do marca 2023 r.

Przeprowadzono dyskusję nad wydarzeniami, które są planowane na wspomniany okres. Ustalono, że dokładne terminy prelekcji w Klubie będą publikowane dopiero na miesiąc przed ich organizacją.


Relacja z zebrania Zarządu z dnia 11.07.2022

Uczestnicy
Zarząd: Katarzyna Kozyra, Katarzyna Tomsia, Krzysztof Zabłotny, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania
Katarzyna Kozyra

Protokolant
Wojciech Moczulski

1. Sprawy bieżące

Każdy z członków Zarządu przedstawił stan obecnie nadzorowanych przez daną osobę prac. Poinformowano m.in. o stanie aktualizacji KRS (wpis jeszcze nie został wykonany), zmianie biura rachunkowego (prowadzone są prace mające na celu przejęcie obsługi księgowej klubu przez nowe biuro) oraz o skompletowaniu nagród na obecnie trwającą edycję Ligi Tradowej WKW.

Katarzyna Tomsia zwróciła uwagę, że konieczne jest wypracowanie z zaprzyjaźnionymi sklepami górskimi sposobu na potwierdzanie przysługujących klubowiczom zniżek w przypadku realizowania zakupów on-line. Krzysztof Zabłotny poruszył także temat zorganizowania grupy wspierającej Zarząd w pracach w ramach działalności Klubu oraz poinformował o przeprowadzonych rozmowach z przedstawicielami z innymi klubów wysokogórskich w sprawie stosowanych przez nich strategii działania.

2. Zwiększenie wysokości składek członkowskich

Wojciech Moczulski przedstawił zebranym informacje na temat stanu konta Klubowego, a także możliwości finansowania inicjatyw statutowych w oparciu o symulacje oparte o kilka scenariuszy (różne poziomy fluktuacji w liczbie członkostw, zmiany w kosztach prowadzenia działalności Klubu itp.). Wspólnie stwierdzono, że w obecnej sytuacji, zakładając mimo wszystko relatywnie niski wzrost kosztów prowadzenia działalności Klubu, oraz przy obecnych źródłach pozyskiwania środków, zapewnienie stabilności finansowej Klubu oraz jednoczesne zwiększenie nakładów na cele statutowe będzie niemożliwe do zrealizowania na przestrzeni co najmniej dwóch lat.

W dalszej kolejności przeprowadzono dyskusję na temat zwiększenia wysokości składki członkowskiej (stanowiącej obecnie główne źródło finansowania działalności Klubu), w ramach której zwrócono uwagę m.in. na całkowity brak jej waloryzacji na przestrzeni niemal dziewięciu lat. W wyniku rozmów ustalono, że składka członkowska zostanie zwiększona do wysokości 150,- zł rocznie (wysokość wpisowego pozostanie bez zmian) oraz że będzie ona obowiązywać w takiej samej wysokości przez cały rok. Dodatkowo ustalono, że do końca 2022 aktualni oraz zawieszeni w prawach członkowie Klubu będą mogli opłacić zaległe składki po dotychczasowej stawce (80,- zł), zaś nowa będzie obowiązywać od 1 września 2022 tylko dla nowo przystępujących osób, a od 1 stycznia 2023 już dla wszystkich.

W następującym po dyskusji głosowaniu poddano projekt uchwały w sprawie zwiększenia stawki członkowskiej na uzgodnionych zasadach.

Oddano głosów: ,,za’’ – 4 głosy, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 1 głos.

3. Budżet na działania statutowe

Przeprowadzono dyskusję na temat budżetu na realizację celi statutowych do końca marca 2022.

Mając na uwadze obecny stan finansów Klubu, ustalono, po odliczeniu szacunkowych kosztów do poniesienia do końca 2022 r., że z dostępnej do zagospodarowania puli środków konieczne jest zabezpieczenie odpowiedniej kwoty na pokrycie całościowo przewidywanych kosztów do poniesienia przez Klub w roku 2023. Pozostała część majątku zostanie w całości przeznaczona na cele statutowe, jednakże jej właściwy podział na konkretne inicjatywy będzie możliwy dopiero po ukończeniu prac nad kalendarzem wydarzeń obejmującym okres do końca marca 2023. Zostało również ustalone, że do czasu uchwalenia właściwego budżetu zostanie utrzymana na mocy dotychczasowa reguła wydatkowania środków klubowych wedle bieżących potrzeb wynikających z działalności statutowej.

W trakcie rozmowy padła propozycja utworzenia subkonta na koniec marca 2023, aby móc zacząć gromadzić tam cyklicznie, raz do roku, pewien procent środków pozyskanych w ramach wpływów na konto Klubowe, w celu zagwarantowania osobnego budżetu na przyszłe inwestycje. Temat ten zaplanowano do szerszej dyskusji w przyszłym roku.

 


Relacja z zebrania Zarządu z dnia 27.06.2022

Uczestnicy
Zarząd: Krzysztof Zabłotny, Katarzyna Kozyra, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania
Katarzyna Kozyra

Protokolant
Wojciech Moczulski

1. Analiza ankiety

Katarzyna Kozyra zaprezentowała zebranym wyniki przeprowadzonej ankiety. Po ich przedstawieniu przeprowadzono dyskusję, w ramach której omówiono propozycje na ukierunkowanie najbliższych działań Zarządu w oparciu o zebrane dane. Zostało uzgodnione, że na najbliższym czasie główna część prac organizacyjnych zostanie nakierowana na obszary stanowiące trzon kluczowych aktywności zadeklarowanych przez ankietowych.

Uzgodniono również, że konieczne będzie przekazanie wniosków z ankiety samym klubowiczom w ramach stosownego podsumowania (najlepiej w formie graficznej).

2. Nadchodzące szkolenie ze wspinania w rysach oraz klubowa integracja w Tatrach

Omówione zostały sprawy związane z organizacją zbliżającego się szkolenia ze wspinania w rysach oraz klubowej integracji w Tatrach. Krzysztof Zabłotny przedstawił zebranym w szczegółach przewodnią tematykę obu wydarzeń, harmonogramy oraz kwestie związane z finansowaniem.

Do doprecyzowania pozostaje kwestia wykorzystania części obozu tatrzańskiego pod cele unifikacyjne, w ramach której bardziej zaawansowani uczestnicy mogliby wesprzeć mniej doświadczone koleżanki i kolegów w celu podniesienia ich umiejętności.

3. Zmiana biura rachunkowego prowadzącego księgi rachunkowe Klubu

Wojciech Moczulski przedstawił status prac związanych z poszukiwaniami alternatywnego biura, które przejęłoby prowadzenie ksiąg rachunkowych Klubu. Poinformował on, że na cztery zapytania odpowiedzi uzyskano tylko od dwóch firm; oferty zostały przedstawione pozostałym członkom Zarządu.

Zapowiedziano, iż ostateczna lista firm mogących przejąć usługi księgowe Klubu wraz z kompletem informacji ofertowych zostanie przedłożona do selekcji i głosowania całemu Zarządowi po finalnym uzyskaniu odpowiedzi na pytania uzupełniające od jednego ze wspomnianych biur.

Uczestnicy

Zarząd: Krzysztof Zabłotny, Katarzyna Kozyra, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

 

Przewodniczący Zebrania

Katarzyna Kozyra

 

Protokolant

Wojciech Moczulski

 

 

1. Analiza ankiety

 

Katarzyna Kozyra zaprezentowała zebranym wyniki przeprowadzonej ankiety. Po ich przedstawieniu przeprowadzono dyskusję, w ramach której omówiono propozycje na ukierunkowanie najbliższych działań Zarządu w oparciu o zebrane dane. Zostało uzgodnione, że na najbliższym czasie główna część prac organizacyjnych zostanie nakierowana na obszary stanowiące trzon kluczowych aktywności zadeklarowanych przez ankietowych.

 

Uzgodniono również, że konieczne będzie przekazanie wniosków z ankiety samym klubowiczom w ramach stosownego podsumowania (najlepiej w formie graficznej).

 

2. Nadchodzące szkolenie ze wspinania w rysach oraz klubowa integracja w Tatrach

 

Omówione zostały sprawy związane z organizacją zbliżającego się szkolenia ze wspinania w rysach oraz klubowej integracji w Tatrach. Krzysztof Zabłotny przedstawił zebranym w szczegółach przewodnią tematykę obu wydarzeń, harmonogramy oraz kwestie związane z finansowaniem.

 

Do doprecyzowania pozostaje kwestia wykorzystania części obozu tatrzańskiego pod cele unifikacyjne, w ramach której bardziej zaawansowani uczestnicy mogliby wesprzeć mniej doświadczone koleżanki i kolegów w celu podniesienia ich umiejętności.

 

3. Zmiana biura rachunkowego prowadzącego księgi rachunkowe Klubu

 

Wojciech Moczulski przedstawił status prac związanych z poszukiwaniami alternatywnego biura, które przejęłoby prowadzenie ksiąg rachunkowych Klubu. Poinformował on, że na cztery zapytania odpowiedzi uzyskano tylko od dwóch firm; oferty zostały przedstawione pozostałym członkom Zarządu.

 

Zapowiedziano, iż ostateczna lista firm mogących przejąć usługi księgowe Klubu wraz z kompletem informacji ofertowych zostanie przedłożona do selekcji i głosowania całemu Zarządowi po finalnym uzyskaniu odpowiedzi na pytania uzupełniające od jednego ze wspomnianych biur.


Relacja z zebrania Zarządu z dnia 20.06.2022

Uczestnicy
Zarząd: Krzysztof Zabłotny, Katarzyna Kozyra, Katarzyna Tomsia, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania
Katarzyna Kozyra

Protokolant
Wojciech Moczulski

 

1. Spotkania klubowe oraz dyżury w siedzibie klubu w okresie wakacyjnym

Zarząd uzgodnił, iż w lipcu i w sierpniu 2022 zostanie zarządzona przerwa wakacyjna, w trakcie której nie będą się odbywały żadne spotkania w siedzibie Klubu. Ostatnie możliwa wizyta w celu załatwienia spraw w Klubie przed okresem wakacyjnym będzie miała miejsce 29.06.2022.

2. Kalendarz wydarzeń

Publikacja kalendarza będzie miała miejsce w tym tygodniu w mediach społecznościowych i na stronie klubowej.

3. Finanse klubowe i planowanie budżetu do końca roku

Przeprowadzono krótką dyskusję w sprawie finansów klubowych (stan konta, wydatki, wysokości składek oraz wpisowego, etc.) i możliwych dodatkowych źródłach pozyskiwania środków na realizację celów statutowych. Z uwagi na konieczność przygotowania się do tematu większej liczby osób, będzie on kontynuowany w szerszym zakresie na dedykowanym pod ten cel spotkaniu Zarządu, planowanym na 4.07.2022.

4. Sprawy bieżące

Wojciech Moczulski oraz Kasia Tomsia poinformowali zebranych o stanie spraw związanych z KRS i protokołami dla PZA.

5. Nowe kryteria decydujące o przyjęciu do klubu oraz oferta Klubu dla członków

Nowe warunki decydujące o przyjęciu nowych osób w poczet członkiń i członków Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego zostały finalnie doprecyzowane. Wymagane jest jeszcze ukończenie prac nad dostosowaniem się do przepisów wynikających z RODO. Ustalono, iż nowe kryteria przyjęcia będą obowiązywać od 1 września 2022 r.

Dodatkowo uzgodniono, iż dyskusja na temat opracowania kluczowych obszarów oferty Klubu dla zrzeszonych osób zostanie przeprowadzeniu po zamknięciu opublikowanej wcześniej ankiety.

6. Głosowanie w sprawie przyjęcia nowych osób poczet członkiń i członków WKW

Głosowaniu poddano projekt uchwały w sprawie przyjęcia nowych osób zapisujących się do Klubu w maju 2022 r. w poczet członków Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego. 

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.

 

 

6. Głosowanie w sprawie przyjęcia nowych osób poczet członkiń i członków WKW.

 

Głosowaniu poddano projekt uchwały w sprawie przyjęcia nowych osób zapisujących się do Klubu w maju 2022 r. w poczet członków Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego.

 

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.

 


Relacja z zebrania Zarządu z dnia 13.06.2022

Uczestnicy
Zarząd: Krzysztof Zabłotny, Katarzyna Kozyra, Katarzyna Tomsia, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania
Katarzyna Kozyra

Protokolant
Wojciech Moczulski

 

1. Liga Tradowa WKW, edycja VII

Katarzyna Tomsia oraz Katarzyna Kozyra przedstawiły stan prac związanych z przygotowaniami do wystartowania siódmej edycji Ligi Tradowej WKW. Zostały zaprezentowane zmiany w regulaminie, kategoriach sportowych oraz przedstawiono propozycje nagród.

2. Impreza integracyjna w Rudawach Janowickich

Krótko podsumowano sprawy organizacyjne związane z imprezą integracyjną we Strużnicy, w Rudawach Janowickich.

3. Kalendarz wydarzeń

Zostały omówiony sprawy związane z wydarzeniami, które wymagają jeszcze doprecyzowania pod kątem formalnym i organizacyjnym. Ustalono też, że publikacja kalendarza na najbliższe miesiące będzie miała miejsce z początkiem czwartego tygodnia czerwca.

4. Zmiana biura rachunkowego obsługującego księgowość Klubu

Wojciech Moczulski przekazał Zebranym informacje dotyczące planowanego zwiększenia stawek za prowadzenie ksiąg rachunkowych przez AFK COB, a także wynikające z nich wzrosty kosztów dla Klubu w skali rocznej. Przedstawił on również, wraz z Jakubem Mędrzyckim, plan na najbliższy czas związany z ewentualną zmianą firmy obsługującej sprawy księgowe Klubu.

5. Nowe kryteria dotyczące przyjmowania osób do Klubu

Katarzyna Tomsia przedstawiła Zebranym projekt nowych wymagań, które będą musiały być spełnione przez nowe osoby ubiegające się o członkostwo w Klubie. Krzysztof Zabłotny zwrócił uwagę na konieczność ustosunkowania się w przyszłości Zarządu do kwestii związanej z przynależnością niepełnoletniej kadry zawodniczej w klubach zrzeszonych w PZA.

Osobnej dyskusji poddano zapis, który dopuszczałby dołączanie do Klubu osób, które nie spełniają określonych wymagań, jako »członków kandydatów«. Ostatecznie, w związku z potencjalnymi trudnościami w realizacji okresowej weryfikacji takich osób (czasochłonność, częstotliwość), oraz w wyniku braku statutowo określonego statusu członka kandydata, zapis ten został wykreślony.

Ostateczna wersja nowych kryteriów zostanie przygotowana i przekazana pod głosowanie w przyszłym tygodniu. Termin wprowadzenia nowych wymagań zostanie ustalony na jednym z najbliższych spotkań Zarządu.

6. Wysokości składek oraz wpisowego

Temat został zaplanowany do dyskusji na następnym spotkaniu Zarządu.

 


Relacja z zebrania Zarządu z dnia 6.06.2022

Uczestnicy
Zarząd: Krzysztof Zabłotny, Katarzyna Kozyra, Katarzyna Tomsia, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania
Katarzyna Kozyra

Protokolant
Wojciech Moczulski

 

1. Konkurs związany z premierą Reel Rock 16

Przeprowadzono wybór najlepszych prac (najlepszy projekt na koszulkę klubową, najlepsze przejście, najlepsze zdjęcie z gór), które zostały nadesłane w ramach konkursu organizowanego w związku z premierą Reel Rock 16. W związku z brakiem nadesłanych najlepszych przejść, dwie wejściówki na premierę filmu przeznaczone na tę właśnie kategorię zostały przesunięte na kategorię „najlepsze zdjęcie z gór”.

2. Kalendarz wydarzeń klubowych

Przeprowadzono dyskusję na temat wydarzeń planowanych do realizacji w najbliższych miesiącach (czerwiec-wrzesień 2022 r.).

3. Warunki dołączenia do Klubu

Krzysztof Zabłotny przedstawił ogólne założenia dotyczące zmian w warunkach do spełnienia przez nowe osoby chcące dołączyć do Klubu.


Relacja z zebrania Zarządu z dnia 4.06.2022

Uczestnicy
Zarząd: Krzysztof Zabłotny, Katarzyna Kozyra, Katarzyna Tomsia, Jakub Mędrzycki, Wojciech Moczulski

Przewodniczący Zebrania
Katarzyna Kozyra

Protokolant
Wojciech Moczulski

 

1. Ukonstytuowanie się Zarządu

Przeprowadzono dyskusję na temat funkcji w Zarządzie i powiązanych z nimi obowiązków, w ramach której poszczególni Zebrani wyrazili swoje preferencje osobowe co do poszczególnych ról. Po jej zakończeniu i osiągnięciu konsensusu, ostatecznie nowy Zarząd ukonstytuował się jak poniżej:

  • Krzysztof Zabłotny – Prezes Zarządu,
  • Katarzyna Kozyra – Wiceprezes Zarządu,
  • Katarzyna Tomsia – Wiceprezes Zarządu,
  • Jakub Mędrzycki – Sekretarz,
  • Wojciech Moczulski – Skarbnik.

2. Głosowanie wniosku o odmrożenie spotkań w siedzibie Klubu

Przeprowadzono głosowanie w sprawie wniosku uchylającego zamrożenie spotkań w siedzibie Klubu, które to miało miejsce w związku z sytuacją epidemiologiczną dotyczącą zwiększającego się ryzyka zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2 (wywołującym chorobę COVID-19) w marcu 2020 r.

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.

3. Głosowanie wniosku dotyczącego publikacji sprawozdań Zarządu, sprawozdań finansowych oraz protokołów

Wojciech Moczulski przedłożył do głosowania wniosek o zwiększenie transparentności w zakresie prac prowadzonych przez Władze Klubu, który obejmuje:

  • opublikowanie sprawozdań z prac Zarządu minionej kadencji oraz powiązanych sprawozdań finansowych;
  • publikację protokołu ze Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zebrania Członków Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego;
  • regularną publikację relacji z prac Zarządu, w tym wyników głosowań nad uchwałami;
  • regularne publikowanie kolejnych sprawozdań z prac Zarządu, sprawozdań finansowych oraz protokołów z Walnych Zebrań.

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.

4. Głosowanie w sprawie wykupienia przez Klub ubezpieczenia O/C

Wojciech Moczulski przedłożył wniosek o wykupienie przez Klub ubezpieczenia O/C przeznaczonego dla klubów zrzeszonych dla PZA na sumę ubezpieczenia 2 milionów zł (słownie dwóch milionów złotych 00/100) przy wysokości rocznej składki 930,- zł (słownie dziewięćset trzydzieści złotych 00/100).

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.

5. Głosowanie w sprawie zakupu materiałów promocyjnych Klubu

Poddano pod głosowanie wniosek Krzysztofa Zabłotnego na przeznaczenie 3 tysięcy zł (słownie trzech tysięcy złotych 00/100) na zakup materiałów promujących Wrocławski Klub Wysokogórski (koszulki, naszywki, naklejki, etc.).

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.

6. Głosowanie w sprawie zakupu licencji na oprogramowanie wspierające zarządzanie członkostwami

Poddano pod głosowanie wniosek Krzysztofa Zabłotnego oraz Jakuba Mędrzyckiego o zakupienie rocznej licencji na usługę PagaSpot jako systemu do zarządzania członkostwami w Klubie w zakresie ich ewidencji, komunikacji oraz realizacji i monitorowania opłat członkowskich.

Oddano głosów: ,,za’’ – 5 głosów, ,,przeciw’’ – 0 głosów, ,,wstrzymujących się’’ – 0 głosów.