Finał Ligi Tradowej 18-20 październik 2024 w Mniszkowie!

Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznym Finale Ligi Tradowej WKW

Tradycyjnie już, spotykamy się w Stodole Fundacji Czarodziejska Góra w Mniszkowie, w dniach 18-20 października. Czeka na Was moc atrakcji. Kto był w zeszłym roku, ten wie – tego wydarzenia nie można przegapić.

Program wydarzenia

piątek 18.10.2024od godz. 18.00Przyjazd uczestników i uczestniczek do obiektu.
godz. 20.00Prelekcja: Oswald Rodrigo Pereira – MAD Ski Project 2024: Makalu i Kanczendzonga.
godz. 21.30Integracja przy kominku.
sobota 19.10.2024Maraton Tradowy:
godz. 8.00Otwarcie biura na Przełęczy Karpnickiej.
godz. 8.30Odprawa i wręczenie kart startowych.
godz. 9.00Oficjalny start Maratonu Tradowego (Przełęcz Karpnicka).
godz. 15.30Zakończenie Maratonu Tradowego (koniec czasu na wprowadzenie turni).
godz. 16.30Meta Stodoła Czarodziejska Góra w Mniszkowie (czas na powrót).
Finał Ligi Tradowej:
od godz. 17.00Grill/ognisko.
godz. 18.00Finał Maratonu Tradowego – wręczenie nagród.
godz. 18.30Finał Ligi Tradowej – wręcznie nagród.
Super Finał Ligi Tradowej:
godz. 20.00Rywalizacja w zadaniu specjalnym od Krzyśka Zabłotnego i Wild Country.
godz. 21.30Wręczenie nagród za Super Finał.
od godz. 22.00Integracja i zabawa z DJ.
niedziela 20.10.2024godz. 9.00 -15.00Warsztaty: Autoratownictwo z Krzyśkiem Zabłotnym. Zbiórka: parking pod Schroniskiem Szwajcarką.
godz. 10.00 -16.00Warsztaty: Klinowanie w rysach i przerysach z Michałem Kajcą. Zbiórka: Rudawy, Skała Malinowa.
godz. 10.00 -16.00Warsztaty: Stanowiska asekuracyjne z Tomaszem Klisiem. Zbiórka: informacja u Instruktora.

Zaczynamy w piątek wieczorem. Czekamy na Was od 18-nastej w Mniszkowie. Na ten wieczór zaplanowaliśmy prelekcje, które poprowadzą niezwykli goście i podzielą się z nami swoimi wspinaczkowymi doświadczeniami i przeżyciami. 

Pierwszym prelegentem będzie Oswald Rodrigo Pereira – filmowiec, reporter i himalaista, uczestnik dziewięciu wypraw w Himalaje i Karakorum, autor filmów dokumentalnych i reportaży. Wszedł na pięć ośmiotysięczników bez wspomagania się dodatkowym tlenem. Członek Klubu Wysokogórskiego Sakwa. Podzieli się z nami wrażeniami z „MAD Ski Project 2024: Makalu i Kanczendzonga”, czyli wyprawy z tego roku w zespole z Bartkiem Ziemskim na dwa ośmiotysięczniki, Makalu i Kanczendzongę. Polacy weszli na piąty wierzchołek ziemi 12 maja, bez korzystania z dodatkowego tlenu z butli i bez personalnego wsparcia Szerpów. Bartek Ziemski zjechał ze szczytu na nartach. Oswald dokumentował ten wyczyn filmowo i fotograficznie. 27 maja Polacy stanęli na szczycie Kanczendzongi jako pierwsi w sezonie po samotnym i wyczerpującym ataku. Bartek zjechał z niego na nartach, stając się pierwszą osobą w historii, która tego dokonała. Oswald sfilmował zjazd, po czym rozpoczął 25-godzinne zejście do najwyższego Obozu, zaliczając po drodze nocny biwak.

W sobotę o godzinie 09 startujemy z Maratonem Tradowym, czyli towarzyską rywalizacją, w której zespoły wspinaczkowe będą zdobywać największą liczbę turni w Rudawach Janowickich (turnie, które biorą udział w rywalizacji, będą wyszczególnione i podane w dniu zawodów). Turnie można pokonać najprostszą drogą tzw. “wejściówką” lub drogą tradową, za którą będą przyznawane dodatkowe bonusy punktowe. Wygra zespół, który zdobędzie jak najwięcej punktów. Aby wziąć udział w Maratonie, należy zgłosić zespół oraz opłacić symboliczne wpisowe. Każdy zespół otrzyma mailowo dodatkowe informacje odnośnie rywalizacji. Na mecie, czyli w Stodole na uczestników i uczestniczki będzie czekała sławna zupka regeneracyjna Krzycha. 

To nie koniec sobotnich atrakcji! O godzinie 18 spotykamy się na wręczeniu nagród Maratonu Tradowego, a o godzinie 19 zaczynamy wręczenie nagród za tegoroczną Ligę Tradową WKW. I tu będzie czekała wielka niespodzianka szykowana przez Krzyśka Zabłotnego i utrzymywana w największej tajemnicy, nawet przed samym Zarządem! Warto przypomnieć o dodatkowych nagrodach od naszych sponsorów, które rozlosujemy wśród uczestników i uczestniczek Ligi Tradowej, którzy będą obecni tego dnia w Mniszkowie. Nie pozwolimy Wam szybko uciec do śpiworków. Po głównych wydarzeniach tego wieczora będzie czekał na Was grill pełen smakowitości, integracja przy kominku oraz na parkiecie przy djskich setach. 

W niedzielę dla osób, które będą miały siły i chęci, mamy ofertę warsztatów doszkalających umiejętności wspinaczkowe. Przygotowaliśmy dla Was 4 różne tematyczne warsztaty, które zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską (można zapisać się tylko na jeden warsztat). Czeka na Was autoratownictwo, klinowanie w rysach i przerysach, budowanie stanowisk asekuracyjnych oraz pierwsza pomoc w skałach. Na każdym warsztacie jest ograniczona liczba miejsc, więc warto pospieszyć się z decyzją. Osoby, które nie wezmą udziału w warsztatach, zapraszamy do wspinania towarzyskiego we własnym zakresie. 

Klikajcie w linki do formularzy zapisów, rezerwujcie sobie weekend z WKW i widzimy się w Mniszkowie! Czekamy i liczymy na Waszą obecność.

Noclegi w Mniszkowie: 

  • łóżko – 24 miejsca. Koszt – 35 zł/osoba/doba 
  • gleba – koszt 25 zł/osoba/doba

Maraton Tradowy: 

  • wpisowe – 30 zł/zespół 

Warsztaty: 

  • Autoratownictwo, prowadzący Krzysztof Zabłotny – max 10 osób, koszt 120 zł/osoba 
  • Klinowanie w rysach i przerysach, prowadzący Michał Kajca – max 10 osób, koszt 120 zł/osoba 
  • Budowanie stanowisk asekuracyjnych, prowadzący Tomasz Kliś – max 10 osób, koszt 120 zł/osoba 

Rezerwacji dokonujemy w systemie rezerwacyjnym WKW.


Z taternickim pozdrowieniem, 

WKW Team