Oficjalnie rozpoczęliśmy sezon letni 2024! W ostatni weekend kwietnia licznie spotkaliśmy się na Taborze pod Krzywą aby już tradycyjnie klubowo rozpocząć letni sezon walki o życiowki w skałach.

Pogoda nam sprzyjała – było pięknie, słonecznie i ciepło. Niektórzy zaliczali swoje pierwsze skalne drogi w tym sezonie, inni zdobywali kolejne punkty do Ligi Tradowej a byli i tacy co po prostu się wspinali.

Jako klub wspieraliśmy akcję sprzątania skał, którą organizowała Gmina Janowice Wielkie. Chętni mogli zabrać z Taboru lub ze schroniska Szwajcarka, rękawice i worki na śmieci i zbierać po drodze w rejony skalne, zalegające tam odpady. W ten sposób, nie tylko daliśmy dobry przykład innym wspinaczom ale też aktywnie zadbaliśmy o porządek w skałach.

Wieczorna integracja przy ognisku i grillu, została poprzedzona wręczeniem nagród za Ligę Drytoolową. Zanim nagrodzeni odebrali nagrody, zgromadzeni wysłuchali specjalnej wiadomości od Koordynatora Ligi, który nie mógł osobiście wręczyć nagród ale zadbał o zastępstwo, które mu w tym pomogło.

A było co wręczać! Dzięki sponsorom – Adsystem, Camp 1889 Outdoor, Kuźnia Szpeju oraz Zarządowi Klubu, nagrodami były liny, zestawy ekspresów, HMSy czy vouchery na zakupy. Niesamowite wrażenie zrobiła statuetka przyznawana za pierwsze miejsce – kryształowa dziaba wykonana przez Anna Mikoda Pracownia Plastyczna!

Ostatnim punktem wręczenia nagród było losowanie dziab ufundowanych przez Camp 1889 Outdoor. Z 27 uczestników i uczestniczek Ligi Drytoolowej, którzy zrobili minimum 20 dróg, była losowana jedna osoba, która otrzymała dziabki. Gratulujemy Krzyśkowi Baranowskiemu!!

Organizatorzy wydarzenia dopilnowali aby uczestnicy mieli co wrzucić na ruszt i ogień. Silna ekipa zadbała o zapas drewna a grillmasterzy i grillmasterki przygotowali bufet pełen smacznych propozycji. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoją pomocną dłonią organizację imprezy!

Klubowa integracja trwała do późnych godzin nocnych. Blask ognia i gwiaździste niebo sprzyjały długim rozmowom i śmiechom. Kto nie był, ten ma czego żałować… Ale to dopiero początek! Sezon ruszył a wraz z nim klubowe wydarzenia. Będzie ich sporo więc każdy klubowicz i każda klubowiczka zdążą nadrobić zaległości!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich udział w wydarzeniu!  Gratulujemy wszystkim nagrodzonym w Lidze Drytoolowej! A teraz do roboty! Liga Tradowa czeka.

*

WKW Team

Fot.Krzysztof Siwa, Klubowicze