Cieszymy się przeogromnie, że frekwencja mimo prognoz dopisała. Fajnie było się z Wami spotkać – porozmawiać, posłuchać – cieszyć się z Waszych małych i dużych sukcesów.
Poniżej podsumowanie sobotniego rozpoczęcia sezonu letniego.
Pierwsza część programu to podsumowanie sezonu zimowego 2022/2023 czyli rozdanie „ZŁOTYCH KOŚCI WKW”.
„Złote kości WKW” – „mechaniki” otrzymują:
- za intensywną działalność tatrzańską – Paweł Trzęsicki (w tym m.in. „Superdirettisima na płn. ścianie MSW, „Orzeł z Epiru” na Kotle Kazalnicy czy „Piranha” na Niżnej Królewskiej Baszcie)
- za intensywną działalność karkonoską i alpejską – Rafał Zając (w tym m.in. „Ice is nice” czy „Eastman-Sorenson” na płn. ścianie Przełęczy Rekina)
- za najlepsze przejście sezonu zimowego – Paweł Hałdaś (wytycznie drogi „FRAM” na Grenlandii)
„Złote kości WKW” – „stopery” otrzymują:
- za najlepszy kobiecy debiut – Lidia Daroszewska (m.in. „Żebro Puśkasa” oraz „Banan Extra” na Tępej w Tatrach Słowackich)
- za najlepszy męski debiut – Dominik Zalewski (m.in. „Żebro Puśkasa” oraz „Banan Extra” na Tępej w Tatrach Słowackich)
- za najszybszy i obiecujący start w zimowy sezon i jeszcze szybszy finisz – Janek Gałek („Grzęda Heinricha Wprost” na Niżnych Rysach)
- za działalność społeczną i upamiętniającą – Krzysztof Zabłotny (przygotowanie rejonu drytoolowego w Wojcieszowie, a przede wszystkim otwarcie drogi ku pamięci Andrzej Sokołowskiego „Raj Sokoła” w Wojcieszowie, D8/+)
Druga część programu to rozdanie nagród za konkurs „LIGA DRYTOOLOWA WKW”.
Kobiety:
- Lidia Daroszewska 204 pkt (lina „Boa” Edelrid, 9,8, blue)
- Agnieszka Kania 131 pkt (zestaw ekspresów „Hotforge” Black Diamond – pink)
- Katarzyna Kozyra 97,50 pkt („Bon szpejowy” 200 zł, Kuźnia Szpeju)
Mężczyźni:
- Kornel Makarewicz 379 pkt (lina „Boa” Edelrid, 9,8 – red)
- Tomasz Lewandowski 294 pkt (zestaw ekspresów „Hotforge” Black Diamond – blue)
- Jan Gałek 265 pkt („Bon szpejowy” 200 zł, Kuźnia Szpeju)
- Konrad Moeller 132 pkt
- Rafał Skiba 122 pkt
- Szczepan Pawelec 63 pkt
- Dominik Zalewski 35 pkt
Trzecia część programu to bluza „TYLKO DLA ORŁÓW WKW”. Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy nam na co dzień pomagają w tworzeniu społeczności klubowej, w organizacji i promocji wydarzeń WKW, są zaangażowani – wspierają nas swoją pracą na rzecz Klubu, dobrym słowem, a przede wszystkim pozytywną energią.
Z tego miejsca jeszcze raz Wam pięknie dziękujemy: Celina Marchewka, Natalia Demusz, Kasia Szafarska, Ewa Pakulska – Szczypka, Ania Mikoda, Magda Borkowska, Marcin Lubimow, Szymon Szumowski, Szczepan Pawelec, Łukasz Koziarski, Olek Parkitny, Julek Korzeń, Grzesiu Zmyślony, Dominik Zalewski, Janek Gałek, Andrzej Sendecki, Bogdan Stefko, Wojtek Moczulski – świetnie, że jesteście!
Czwarta część programu to pierwszy dzień konkursu „LIGA TRADOWA WKW”, który ruszył właśnie w sobotę. W ósmej edycji „Ligi Tradowej WKW” wprowadziliśmy kilka zmian w porównaniu do sezonu poprzedniego:
- Tegoroczna edycja „Ligi Tradowej WKW” trwa od 15 kwietnia do 15 października 2023 r. i została rozszerzona o następujące rejony: Borowy Jar – Trafalger, Łom w Łomnicy, Kingsajz.
- Przejścia należy dodawać na stronie WKW, pod linkiem https://wkw.org.pl/moje-przejscia/
- Dostępna, jest tabela liderów wyświetlająca po 5 najlepszych osób z każdej kategorii, pod linkiem https://wkw.org.pl/liga-tradowa-2023/
- Zmienił się sposób obliczania punktów za przejście. W poprzedniej edycji jako poziom bazowy uczestnika brane było najlepsze przejście sportowe z ostatnich 3 lat. W tej edycji, uczestnik deklaruje swój maksymalny poziom tradowy oraz maksymalny poziom sportowy, a na tej podstawie obliczany jest jego szacunkowy poziom we wspinaniu tradowym.
W skrócie:
Czas trwania konkursu: 15 kwietnia – 15 października 2023 r.
Miejsce: Góry Sokole, Rudawy Janowickie, Witosza, Borowy Jar (skała Trafalger), Łom w Łomnicy, Kingsajz.
Regulamin do pobrania tutaj: Regulamin Ligi Tradowej
Lista dróg konkursowych do pobrania tutaj: Lista dróg
Pierwsze drogi zostały załojone – także satysfakcja, uśmiechy i pierwsze punkty zdobyte!
Na koniec podziękowania dla Sławka Ejsymonta, który nas dzielnie gościł na Taborze pod Krzywą, podziękowania ogromne dla naszych sponsorów – „Sklep Górski SKALNIK” i „Kuźnia Szpeju”, bez Was nie zobaczylibyśmy tyle radości w oczach klubowiczów. Dziękujemy!
Dziękujemy wszystkim KLUBOWICZOM i naszym sympatykom, bo tacy też byli, którzy mimo prognoz przyjechali, zechcieli z nami spędzić ten czas. Dziękujemy również tym, którzy bardzo chcieli być – ale z przyczyn osobistych i zawodowych być nie mogli, ale dali znać, że są i nas wspierają w działaniu!
Moje serce się raduje, że tak licznie przybyliście.
w imieniu Zarządu – Kasia Tomsia