Cieszymy się przeogromnie, że frekwencja mimo prognoz dopisała. Fajnie było się z Wami spotkać – porozmawiać, posłuchać – cieszyć się z Waszych małych i dużych sukcesów.
Poniżej podsumowanie sobotniego rozpoczęcia sezonu letniego.

Pierwsza część programu to podsumowanie sezonu zimowego 2022/2023 czyli rozdanie „ZŁOTYCH KOŚCI WKW”.


„Złote kości WKW” – „mechaniki” otrzymują:

 • za intensywną działalność tatrzańską – Paweł Trzęsicki (w tym m.in. „Superdirettisima na płn. ścianie MSW, „Orzeł z Epiru” na Kotle Kazalnicy czy „Piranha” na Niżnej Królewskiej Baszcie)
 • za intensywną działalność karkonoską i alpejską – Rafał Zając (w tym m.in. „Ice is nice” czy „Eastman-Sorenson” na płn. ścianie Przełęczy Rekina)
 • za najlepsze przejście sezonu zimowego – Paweł Hałdaś (wytycznie drogi „FRAM” na Grenlandii)

„Złote kości WKW” – „stopery” otrzymują:

 • za najlepszy kobiecy debiut – Lidia Daroszewska (m.in. „Żebro Puśkasa” oraz „Banan Extra” na Tępej w Tatrach Słowackich)
 • za najlepszy męski debiut – Dominik Zalewski (m.in. „Żebro Puśkasa” oraz „Banan Extra” na Tępej w Tatrach Słowackich)
 • za najszybszy i obiecujący start w zimowy sezon i jeszcze szybszy finisz – Janek Gałek („Grzęda Heinricha Wprost” na Niżnych Rysach)
 • za działalność społeczną i upamiętniającą – Krzysztof Zabłotny (przygotowanie rejonu drytoolowego w Wojcieszowie, a przede wszystkim otwarcie drogi ku pamięci Andrzej Sokołowskiego „Raj Sokoła” w Wojcieszowie, D8/+)

Druga część programu to rozdanie nagród za konkurs „LIGA DRYTOOLOWA WKW”.


Kobiety:

 1. Lidia Daroszewska 204 pkt (lina „Boa” Edelrid, 9,8, blue)
 2. Agnieszka Kania 131 pkt (zestaw ekspresów „Hotforge” Black Diamond – pink)
 3. Katarzyna Kozyra 97,50 pkt („Bon szpejowy” 200 zł, Kuźnia Szpeju)

Mężczyźni:

 1. Kornel Makarewicz 379 pkt (lina „Boa” Edelrid, 9,8 – red)
 2. Tomasz Lewandowski 294 pkt (zestaw ekspresów „Hotforge” Black Diamond – blue)
 3. Jan Gałek 265 pkt („Bon szpejowy” 200 zł, Kuźnia Szpeju)
 4. Konrad Moeller 132 pkt
 5. Rafał Skiba 122 pkt
 6. Szczepan Pawelec 63 pkt
 7. Dominik Zalewski 35 pkt

Trzecia część programu to bluza „TYLKO DLA ORŁÓW WKW”. Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy nam na co dzień pomagają w tworzeniu społeczności klubowej, w organizacji i promocji wydarzeń WKW, są zaangażowani – wspierają nas swoją pracą na rzecz Klubu, dobrym słowem, a przede wszystkim pozytywną energią.


Z tego miejsca jeszcze raz Wam pięknie dziękujemy: Celina Marchewka, Natalia Demusz, Kasia Szafarska, Ewa Pakulska – Szczypka, Ania Mikoda, Magda Borkowska, Marcin Lubimow, Szymon Szumowski, Szczepan Pawelec, Łukasz Koziarski, Olek Parkitny, Julek Korzeń, Grzesiu Zmyślony, Dominik Zalewski, Janek Gałek, Andrzej Sendecki, Bogdan Stefko, Wojtek Moczulski – świetnie, że jesteście!


Czwarta część programu to pierwszy dzień konkursu „LIGA TRADOWA WKW”, który ruszył właśnie w sobotę. W ósmej edycji „Ligi Tradowej WKW” wprowadziliśmy kilka zmian w porównaniu do sezonu poprzedniego:

 1. Tegoroczna edycja „Ligi Tradowej WKW” trwa od 15 kwietnia do 15 października 2023 r. i została rozszerzona o następujące rejony: Borowy Jar – Trafalger, Łom w Łomnicy, Kingsajz.
 2. Przejścia należy dodawać na stronie WKW, pod linkiem https://wkw.org.pl/moje-przejscia/
 3. Dostępna, jest tabela liderów wyświetlająca po 5 najlepszych osób z każdej kategorii, pod linkiem https://wkw.org.pl/liga-tradowa-2023/
 4. Zmienił się sposób obliczania punktów za przejście. W poprzedniej edycji jako poziom bazowy uczestnika brane było najlepsze przejście sportowe z ostatnich 3 lat. W tej edycji, uczestnik deklaruje swój maksymalny poziom tradowy oraz maksymalny poziom sportowy, a na tej podstawie obliczany jest jego szacunkowy poziom we wspinaniu tradowym.

W skrócie:
Czas trwania konkursu: 15 kwietnia – 15 października 2023 r.
Miejsce: Góry Sokole, Rudawy Janowickie, Witosza, Borowy Jar (skała Trafalger), Łom w Łomnicy, Kingsajz.

Regulamin do pobrania tutaj: Regulamin Ligi Tradowej

Lista dróg konkursowych do pobrania tutaj: Lista dróg

Pierwsze drogi zostały załojone – także satysfakcja, uśmiechy i pierwsze punkty zdobyte!


Na koniec podziękowania dla Sławka Ejsymonta, który nas dzielnie gościł na Taborze pod Krzywą, podziękowania ogromne dla naszych sponsorów – „Sklep Górski SKALNIK” i „Kuźnia Szpeju”, bez Was nie zobaczylibyśmy tyle radości w oczach klubowiczów. Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim KLUBOWICZOM i naszym sympatykom, bo tacy też byli, którzy mimo prognoz przyjechali, zechcieli z nami spędzić ten czas. Dziękujemy również tym, którzy bardzo chcieli być – ale z przyczyn osobistych i zawodowych być nie mogli, ale dali znać, że są i nas wspierają w działaniu!

Moje serce się raduje, że tak licznie przybyliście.
w imieniu Zarządu – Kasia Tomsia