Relacja z zimowego rozpoczęcia sezonu Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego

Start zajęć nastąpił krótko po godz. 10’tej tuż pod ścianą starego kamieniołomu w Michałowicach. Prowadzący zajęcia, w osobie Krzysztofa Zabłotnego omówił pokrótce budowę wyposażenia niezbędnego do drytool’ingu, zasady wspinania, jego początki i poszczególne istotne różnice pomiędzy technikami wspinania. Duża grupa uczestników w ilości ok 30 osób, zmusiła do wyprowadzenia 9 dróg różniących się poziomem trudności od M4 do M7. Aby każdy zespół mógł spróbował swoich sił w skale.

W przeddzień zajęć wystąpił lekki opad, który pozostawił centymetrową warstwę śniegu, pogoda była bezwietrzna, a temperatura w okolicach 1 st. zachęcała do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. W trakcie warsztatów rozpalono również ognisko w którym można było ogrzać wychłodzone dłonie jak i posilić się ciepłą kiełbaską.

Warsztaty zakończono chwilę po godzinie 16 tuż przed zmierzchem. Nastąpiło przegrupowanie sił z Michałowic do schroniska na Halę Szrenicką oraz zintegrowanie osób którzy wybrali sobotni dzień na trekking po Karkonoszach. W schronisku odbyła się jakże interesująca prelekcja Bogdana Stefko na temat wyprawy na Annapurnę w 91’. Wykładu słuchało z uwagą ponad 45 osób. Po prelekcji nastąpił czas na integracje aż do późnych godzin wieczornych.

Następnego dnia po posiłku, zakończono klubowe rozpoczęcie sezonu zimowego.

Łukasz Sworowski