sokol

Zginął Andrzej Sokołowski

Dnia 21 września 2022 r. zginęli w wypadku w Tatrach Słowackich nasz klubowicz i przyjaciel Andrzej Sokołowski oraz Jego żona Roksana Knapik. Składamy ich bliskim wyrazy najszczerszego współczucia.

Andrzej od wielu lat był członkiem Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego, świetnym instruktorem i ratownikiem górskim, a także, dla wielu z nas, wspaniałym przyjacielem i mentorem. Był człowiekiem niezwykle pogodnym, lubianym przez wszystkich i zarażającym innych swoją pozytywną energią. Podczas szkoleń i klubowych wyjazdów wiedzę przekazywał w umiejętny i praktyczny sposób, z wielką cierpliwością.

Andrzej był przewodnikiem IVBV, ratownikiem Karkonoskiej Grupy GOPR, świetnym narciarzem i wspinaczem światowej klasy. Wytyczył nowe drogi w Tybecie Wschodnim i Tienszanie, wspinał się także w Tatrach, Alpach, Yosemitach i w Norwegii. Razem z żoną dzielili pasję do gór.

Roksana Knapik była autorką publikacji o Karkonoszach, przewodniczką sudecką, cenioną geolożką, członkinią komisji egzaminacyjnej przewodników sudeckich i fanką górskich kryształów.

Będzie nam Was bardzo brakowało.