rysy

Zaproszenie na szkolenie pt. ABC Wspinania w Rysach [aktualizacja]

Uwaga: w związku z zaistniałym w Polsce stanem epidemii, dotyczącym ryzyka zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2 (wywołującym chorobę COVID-19), oraz wprowadzeniem obostrzeń dotyczących m.in. zgromadzeń, przemieszczenia się, a także dostępów do parków i lasów, pierwotny szkolenia został odwołany.

Nowy termin szkolenia zostanie ustalony po zniesieniu stanu epidemii oraz wprowadzonych na ten czas restrykcji.


rysy

Zapraszamy Was na szkolenie pt. ABC Wspinania w Rysach, organizowane przez Wrocławski Klub Wysokogórski.

Celem warsztatów jest poprawa lub nabycie umiejętności związanych ze wspinaniem w rysach skalnych różnego typu takich jak rysy na palce, dłonie, pięści, przerysy oraz kominy. Na warsztaty zapraszamy osoby, które ukończyły pełen kurs skałkowy (zrealizowany zgodnie w wytycznymi PZA)  lub posiadają umiejętności z zakresu wspinania się na własnej asekuracji.

Szkolenie odbędzie się w Sokolikach lub Rudawach Janowickich.

Harmonogram szkolenia

Dzień pierwszy:

  • omówienie wszystkich technik oraz sprzętu potrzebnego do prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w rysach,
  • techniki plastrowania dłoni, palców i kostek,
  • wspinanie na „wędkę” oraz „z dołem” w rysach na palce, dłonie, klinowanie palców, pięści.

Drugi dzień:

  • klinowanie ramion, barów, wspinanie w kominach, klinowanie stóp,
  • wspinanie w offwidth-ach, przerysach i kominach (głównie na wędkę).

Termin warsztataów to 25-26 kwietnia 2020. Zapisy ruszą 16 marca 2020 za pośredctwem formularza, do którego dostęp zostanie tu opublikowany.

Liczba uczestników to 4-6 osób. Cena kursu (przy 6 osobach) wynos 450 zł od osoby dla członków WKW. Szkolenie nie obejmuje noclegu i dojazdu i wyżywienia.

Wymagania sprzętowe

Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą przynajmniej 1 rolkę plastra (najlepiej dwie). Mile widziane rękawice do wspinania w rysach i własny sprzęt wspinaczkowy (kask, lina, uprząż, sprzęt do wspinania na własnej asekuracji). Braki w sprzęcie uzupełnimy przed rozpoczęciem zajęć. Sprzęt do wspinania w skałach piaskowcowych będzie zapewniony.

Prosimy o zabranie ze sobą koszulki z długim rękawem oraz długich spodni do wspinania. Wygodne buty wspinaczkowe też się przydadzą. Podczas wspinania w rysach często używamy łokci, kolan i innych części ciała więc, długi rękaw się przyda (najlepiej wykonany z bawełny, której nie będzie Wam szkoda).

Pozostałe wymagania

Wszyscy uczestniczy muszą ubezpieczyć się na czas szkolenia.

Szkolenie prowadzi Sławomir Szlagowski, Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA.