mf1

Prelekcja Mountain Freaks: 10 największych błędów popełnianych podczas wyprawy na Kazbek

Witajcie w Nowym Roku!

Remont naszej siedziby w zasadzie został zakończony, więc już 1 lutego 2020 r. na godzinę 18:00 zapraszamy Was na prelekcję Mountain Freaks pt. 10 największych błędów popełnianych podczas wyprawy na Kazbek. Poznaj je, aby ich nie powtarzać! czyli o tym jak zaplanować i przeprowadzić wyprawę na Kazbek, która zakończy się sukcesem.

Wydaje się, że w Polsce o Kazbeku (5054 m), czyli o gruzińskim „Lodowym Szczycie”, wiemy już wszystko i że prawie wszyscy już na nim byli.

Ta góra zdecydowanie zachwyca i jest wizytówką całej Gruzji, a także najpopularniejszym szczytem tego kraju, na który rocznie próbuje wspiąć się ok. 5000 osób, z czego ponad 70% to Polacy. Tymczasem w Internecie wciąż znajdziemy artykuły z przyciągającymi uwagę tytułami sugerującymi, że do wejścia na jego szczyt nie potrzeba nawet rękawiczek. Polscy ratownicy wciąż prowadzą tam bazę ratunkową i w każdym sezonie udzielają pomocy kilkuset wspinaczom, którzy – najczęściej w efekcie złego przygotowania i własnych błędów – narażają siebie na utratę zdrowia, a często nawet życia.

Ambasada Polski w Gruzji wciąż ustawia tabliczki ostrzegawcze w języku polskim na trasie prowadzącej na szczyt oraz wciąż apeluje na swojej stronie internetowej o niebagatelizowanie zagrożenia jakim jest wspinaczka na Kazbek. A my wciąż spotykamy podczas ataku szczytowego przypadkowych „spacerowiczów” bez sprzętu, w adidasach i w dresie! Dlatego podczas tego spotkania dowiecie się jak zorganizować wyprawę na Kazbek tak, aby pozostała ona na zawsze najlepszą przygodą w waszym życiu i abyście z tej wyprawy wrócili cali i zdrowi.

mf2

Ewa Stachura oraz Nika Gomiashvili, właściciele oraz przewodnicy Mountain Freaks Mountain Travel & Adventure Agency – polsko-gruzińskiej agencji górskiej, która została uhonorowana nagrodą THE BEST ADVENTURE TOURISM AWARD przez międzynarodowe jury w konkursie gruzińskiej branży turystycznej, przeanalizują wszystkie najczęściej popełniane błędy podczas wyprawy na Kazbek i przekażą Wam konkretne rady, które pomogą Wam zaplanować Waszą wyprawę tak, aby była bezpieczna i skuteczna. Podzielą się z Wami doświadczeniem, na które składa się ponad 150 wejść na Kazbek, ponad 1000 zorganizowanych przez ich agencję wypraw na Kazbek i ponad 10 lat pracy w charakterze przewodników wysokogórskiego na Kazbeku.

Pokaz ten jest częścią corocznej „trasy pokazowej” agencji, której celem jest zachęcanie do odwiedzenia Kaukazu i zdobywania jego szczytów oraz propagowanie bezpiecznej i świadomej turystyki w gruzińskich górach. Jest to też okazja do spotkania się z przewodnikami Mountain Freaks w Polsce, gdyż na co dzień mieszkają oni i pracują w Gruzji.

Serdecznie zapraszamy!

Zarząd Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego