IMG17612 edited Custom

Klubowy kurs taternicki 2016

 Wrocławski Klub Wysokogórski serdecznie zaprasza na letni Klubowy Kurs Taternicki 2016 r. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w siedzibie Klubu 12 maja o godzinie 19:00. W trakcie spotkania podane zostaną wszystkie szczegóły dotyczące kursu oraz zaprezentowana będzie krótka prelekcja i slajdy o letnim wspinaniu w Tatrach.
Kurs prowadzony będzie przez instruktorów alpinizmu i taternictwa PZA, członków WKW, zgodnie z programem PZA  http://pza.org.pl/szkolenie/programy/kurs-taternicki.

Kto może wziąć udział?

Na kurs zapraszamy wszystkich chętnych którzy ukończyli kurs wspinania na własnej asekuracji w skałkach prowadzony przez instruktorów PZA.
Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej wspinaczki w terenie górskim w warunkach letnich na drogach skalnych w górach takich jak Tatry lub Dolomity. Kurs odbędzie się w dniach 02 -15.07.2016 w Tatrach Polskich a jeśli pogoda i kondycja uczestników pozwoli także ostatnia część w Tatrach Słowackich. Uczestnictwo w kursie wymaga sprawnego poruszania się po drogach o skali trudności IV z własną asekuracją oraz odpowiedniego przygotowania kondycyjnego. Drogi wspinaczkowe, ich trudności oraz intensywność zajęć dobierana jest indywidualnie do poziomu uczestników. Program kursu PZA wymaga 10 wyjść wspinaczkowych odbywających się w minimum dwóch dolinach tatrzańskich. Wieczorami po wspinaniu odbywają się wykłady oraz spotkania i prezentacje dotyczące wspinania w górach świata. W czasie drugiej części kursu w dolinie Morskiego Oka odbywać się będzie także klubowy obóz wspinaczkowy, który pozwoli na poznanie z klubowymi wspinaczami górskimi, wymianę doświadczeń i informacji oraz integrację naszego środowiska.   

Uczestnicy muszą posiadać osobisty sprzęt turystyczno biwakowy oraz buty wspinaczkowe. Cały sprzęt asekuracyjny zapewniają instruktorzy.  Baza pierwszego tygodnia zajęć planowana jest w COS PZA Betlejemka na Hali Gąsienicowej a druga na taborze taternickim w Morskim Oku oraz w schroniskach w Tatrach Słowackich. Uczestnicy mogą także indywidualnie rezerwować noclegi w schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej lub w schronisku w Morskim Oku.

Koszt szkolenia 2200 zł dla aktualnych członków Klubu oraz 2500 zł dla pozostałych osób. Uczestnicy pokrywają samodzielnie koszt noclegów i wyżywienia.
Aby zgłosić chęć udziału w kursie należy wypełnić formularz http://goo.gl/forms/W57rDMmn46
Zapisy odbywać się będą zgodnie z kolejnością zgłoszeń przy czym pierwszeństwo mają aktualni członkowie WKW. Ilość miejsc jest ograniczona.

Pytania można kierować do kierownika kursu:
Mariusz Majchrowicz IT PZA
e-mail:  mariusz (at) totalascent.pl
tel: 697 460 052
Możecie też pisać na adres klubowy: kw.wroclaw (at) gmail.com

Zapraszamy!