Klubowy Kurs Wspinaczki Skalnej 2015
Wrocławski Klub Wysokogórski serdecznie zaprasza na wiosenny Klubowy Kurs Wspinaczki Skalnej 2015 r. Kurs składa się z części teoretycznej (marzec) oraz części praktycznej (kwiecień, ew. później).
Na kurs zapraszamy wszystkich chętnych, również osoby bez żadnego doświadczenia we wspinaczce. Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się w grafiku.
Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej wspinaczki w terenie skalnym, a w szczególności do bezpiecznego pokonywania dróg ubezpieczonych i nieubezpieczonych (w tym dróg wielowyciągowych), zjazdów na linie oraz do ewentualnego uczestnictwa kursie taternickim.
Cześć teoretyczna kursu składa się z czterech wykładów w siedzibie Klubu (Wrocław, ul. Sokolnicza 40/1) oraz zajęć na ścianie wspinaczkowej, na których uczestnicy zostaną wprowadzeni w zagadnienia istotne w dalszej części kursu.
W ramach części teoretycznej kursanci zapoznają się z podstawowymi węzłami, sprzętem wspinaczkowym, właściwą techniką ruchu, metodami asekuracji, zasadami budowania stanowisk i innymi zagadnieniami, jak etyka wspinaczkowa.
Część praktyczna trwać będzie 6 dni podzielonych na dwa wyjazdy w skałki. W trakcie kursu wspinać się będziemy w kultowych Sokolikach (które są zdecydowanie najlepszym miejscem do tego typu szkoleń w Polsce), a także Rudawach Janowickich i Karkonoszach.
Czeka tam nas około dwieście granitowych turni o wysokości dochodzącej do 70 metrów, które są kuźnią talentów wspinaczkowych kilku pokoleń polskich alpinistów. Swoje pierwsze kroki stawiali tu Wojtek Kurtyka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Alek Lwow, Zbigniew Czyżewski „Małolat” i wielu innych.
Zasadnicza część grupy będzie mogła odbyć szkolenie w trybie weekendowym (2 x po 3 dni) jeszcze w kwietniu – patrz grafik kursu. W razie problemów z wpasowaniem się w termin będzie możliwe szkolenie w terminie późniejszym uzgodnionym z kierownikiem kursu (np. maj lub czerwiec).Część praktyczna prowadzona będzie przez licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu zgodnie z programem szkoleniowym PZA.
Zapraszamy do zapoznania się z programem i warunkami uczestnictwa.
Zgłoszenia i ewentualne pytania proszę słać do kierownika kursu:
Michał Kajca
e-mail: mkajca@o2.pl
tel.: 694 490 001
www.facebook.com/sokoliki