Klubowe szkolenie lawinowe 18-19.01.2014 i inne kursy

Jak co roku zapraszamy na tradycyjne już klubowe szkolenie lawinowe, które odbędzie się w dniach 18-19.01.2013 w schronisku „Pod Łabskim” i okolicach. Szkolenie prowadzone będzie przez naszych klubowych instruktorów pod wodzą Marcina Rutkowskiego.

Spotykamy się w sobotę rano przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę o godz. 9.30. Podchodzimy razem do schroniska, po krótkiej przerwie na zakwaterowanie będziemy ćwiczyć posługiwanie się detektorami lawinowymi. Wieczorem wykłady i prezentacje. Niedziela do godzin popołudniowych to dalsze ćwiczenia: współdziałanie w małej grupie podczas akcji na lawinisku. Zalecane wyposażenie: sonda, łopata, detektor, część sprzętu będzie dostępna na miejscu.

 Opłata za szkolenie: 50 PLN płatna przelewem na konto klubowe z dopiskiem LAWINY 2014, cena nie obejmuje noclegu (ok. 25 zł od osoby do uregulowania na miejscu), wyżywienie we własnym zakresie.

Kontakt (zgłoszenia) na maila klubowego (temat LAWINY 2014): kw.wroclaw@gmail.com

Spotkanie ma charakter szkoleniowo-integracyjny.

Osoby zainteresowane szkoleniami lodowymi proszone są o bezpośredni kontakt z Marcinem Rutkowskim: mhr@pnet.pl.

  • kursy wspinania lodowego dla początkujących organizowane będę po zgłoszeniu się chętnych,
  • kurs wspinania lodowego dla zaawansowanych odbędzie się 31.01 -01.02 w Samotnii, chętni proszeni są o kontakt z Marcinem.

Terminy szkoleń z turystyki wysokogórskiej (miejsce – Hala Gąsienicowa) zostaną ustalone po zgłoszeniu się chętnych, zainteresowani proszeni są o kontakt z Wojciechem Dozentem Wajdą: wtwdoz@poczta.onet.pl

Planowane są również inne kursy, m.in. ski-tourowe, będziemy o nich informować w najbliższym czasie.

 W imieniu zarządu WKW

 Ewa Pakulska-Szczypka