szwajcarka

Program wydarzeń klubowych w listopadzie 2012

Listopad to ponury miesiąc ale postaramy się, żeby nie dopadła nas jesienna depresja. Zaplanowaliśmy co najmniej trzy klubowe wydarzenia, na które wszystkich serdecznie
zapraszamy:

Już w najbliższy czwartek 8.11.2012  22.11.2012 w programie mamy prelekcję Mariusza Serdy z wyprawy PZA na Nameless Trango Tower. Zachęcamy, tym bardziej, że Serek zawsze ciekawie relacjonuje swoje wyjazdy wspinaczkowe. Początek o godz. 19 tej, w siedzibie klubu na ul. Skolniczej 40/1 we Wrocławiu.

W kolejny czwartek 15.11.2012 również o godz. 19.00 Zuzia Banaś, Krzysiek Nosal oraz Andrzej Żak opowiedzą o sierpniowej działalności w rejonie Mont Blanc. Będzie o wspinaniu zarówno w skale, jak i lodzie. Podczas swojego pierwszego wyjazdu w ten rejon klubowicze odwiedzili Igły od północy oraz południa, wspięli się na Aiguille du Midi oraz Triangle du Tacul. Na prelekcji pokażą też film, streszczający ich trzytygodniową działalność. Na zachętę – zwiastun. http://www.youtube.com/watch?v=XjGzQwU0eVU

W dniach 17-18.11.2012 zapraszamy na zakończenie sezonu letniego w Sokolikach, które tym razem zaplanowaliśmy w Szwajcarce.

Jak pogoda będzie łaskawa (a takie cuda zdarzają się nawet w połowie listopada) to może uda się nam powspinać w Sokołach lub Rudawach. Ale niezależnie od aury w sobotę spotykamy się o godz. 17.00 w sali kominkowej (w budynku schroniska na pierwszym piętrze, wejście schodami z zewnątrz na balkony ) i w programie mamy:

 

 1. wykład „odświeżający” wiedzę z zasad asekuracji, prowadzony przez klubowych instruktorów PZA na którym zostaną poruszone następujące tematy:
  1. powtórka poprawnego posługiwania się komendami na stanowiskach i przy wspinaniu (nieszczęsne “auto” oraz “blok” – co kiedy, dlaczego i dlaczego NIE….)
  2. przewiązywanie się przez stanowisko: z lonżą czy bez, metoda “amerykańska” czy “francuska”, co i jak dlaczego…
  3. lonże, taśmy i tasiemki z dyneemy: wytrzymałość, węzły, ograniczenia, prawdy, fakty i mity
  4. współczesne friendy oraz inne mechaniki – przegląd aktualności dostępnych na rynku…
  5. inne pytania które zawsze chcieliście zadać instruktorowi 😉
 2. oglądanie Waszych zdjęć wspinaczkowych i górskich z lata, przy okazji obejrzymy jeszcze raz foty z imprez klubowych. Uczestnicy będą mogli wybrać najzabawniejsze zdjęcie sezonu, autor zdjęcia dostanie nagrodę ufundowaną przez WKW.
 3. niespodzianka

Uczestnicy ponoszą koszty noclegu (25 zł od osoby, z własnym śpiworem), wyżywienie we własnym zakresie. W schronisku znajduje się bufet z podstawowym menu. Mamy wynajęte
całe schronisko (26 łóżek), rezerwacji miejsc należy dokonać wysyłając maila na adres:
kw.wroclaw@gmail.com w temacie wiadomości podając „Szwajcarka”.

Do zobaczenia Ewa Pakulska-Szczypka

(w imieniu zarządu WKW)