Konkurs na identyfikację wizualną Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego

Jaki jest cel tworzenia wizerunku klubowego i co chcemy osiągnąć?

Podstawowym celem jest wzmocnienie rozpoznawalności członków klubu. Chcemy stworzyć elementy, które w górach, na zawodach czy nawet na rowerze pomogą członkom klubu rozpoznać się. Chcemy, aby członkowie klubu – a jest ich prawie 200 wiedzieli, kto należy do klubu. Pozwoli to lepiej nawiązywać kontakty i wspomoże organizację wyjazdów. Miejmy nadzieję, że z czasem stworzymy spójną i rozpoznawalną, również na zewnątrz, „markę”.

Co trzeba przygotować i w jakiej formie?

Nie chcemy zmieniać logotypu. Logo w postaci orła (znak nawiązujący do PZA) pozostaje niezmienny. Jest to logo „urzędowe”. Jednak wariacje na temat napisu WKW z czekanem są wskazane. Dorabiamy do tego napisu otoczenie, (kolory, napisy, elementy charakterystyczne), które będzie dla niego dodatkiem. Zadanie polega na stworzeniu napisu, typografii (czcionki i napisy), elementów charakterystycznych, kolorów, które stworzą spójną identyfikację, możliwą do wykorzystania, również osobno – bez znaku PZA, na wszystkich materiałach reklamowych, ubraniach, sprzęcie itp. Znak powinien być prosty, charakterystyczny możliwy do wyhaftowania,

nadrukowania sitodrukiem, wydrukowania w małych oraz dużych rozmiarach na papierze czy banerach lub folii.

Przygotuj wzór znaku WKW w ciekawej grafice, który można wykorzystać jako:

  1. Wzór koszulki
  2. Wzór naszywki o wymiarach max 10cm x 10cm (dowolny kształt)
  3. Wzór nadruku na kask (weź pod uwagę pole nadruku na kasku)
  4. Wzór koperty i papieru firmowego (karta A4)
  5. Wzór znaku na drzwi (np. taki który można przywiesić na drzwiach na ul. Sokolniczej)
  6. Wzór banera o wymiarach 2m (wysokość) x5m (szerokość)

Wszystkie elementy powinny być przygotowane w postaci wektorowej (w programach Corel, Ilustrator).

WAŻNE!
Jednak jeżeli masz pomysł, a nie znasz się na programach graficznych, narysuj na kartce znak, przedstaw swój pomysł – a podczas oceny wszystkich prac, wybierzemy jedną lub połączymy kilka pomysłów tworząc najlepszą formę. Może pojawić się coś co będzie świetnym pomysłem, a niekoniecznie autor musi znać się na oprogramowaniu dla grafików.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Każdy, kto chce, ma pomysł i chce się nim podzielić.

Jaki jest termin konkursu i gdzie nadsyłać prace?
Konkurs trwa od 28 czerwca 2012 r. do 17 lipca 2012 r. Prace należy nadsyłać na adres e-mailowy klubu kw.wroclaw@gmail.com. Wszystkie prace wrzucane na tablicę grupy WKW na Facebooku będą kasowane i nie poddawane ocenie.

Jakie są nagrody?
„100 porad gór” a przede wszystkim satysfakcja, że klubu posługuje się tym właśnie projektem.