Klubowa Unifikacja Skalna

Zapraszamy wszystkich chętnych na klubową unifikację skalną, która odbędzie się w terminie 26-27 maja w Sokolikach. Umożliwi ona przypomnienie sobie bardziej skomplikowanych zagadnień okołowspinaczkowych i zapoznanie się z nowinkami w zakresie sprzętu, asekuracji itp.

 

Plan działania:

26.05 (sobota)

Od rana wspinanie we własnym zakresie. Po południu zbieramy się o 17:30 na Taborze i zaczynamy wykłady i dyskusje na następujące tematy:

 

  •  powtórka poprawnego posługiwania się komendami na stanowiskach i podczas wspinania (nieszczęsne “auto” oraz “blok” – co kiedy, dlaczego i dlaczego NIE…)
  •  przewiązywanie się przez stanowisko: z lonżą czy bez, metoda “amerykańska” czy “francuska”, co, jak i dlaczego…
  •  nowe typy przyrządów asekuracyjnych (Gri-Gri, Click-Up, Reverso w zastosowaniu na górnym stanowisku), poprawna obsługa i zalecenia
  •  współczesne friendy oraz inne mechaniki – przegląd aktualności dostępnych na rynku…
  •  Dyneema – lonże, taśmy i tasiemki, wytrzymałość, węzły, ograniczenia, prawdy, fakty i mity
  •  przegląd metod budowania stanowiska, w tym tzw. stanowiska angielskie (z samej liny)
  •  wstęp do autoratownictwa: wychodzenie po linie, wyciąganie metodą „U”, opuszczanie partnera z zablokowanego przyrządu typu Reverso itp
  •  inne pytania, które zawsze chcieliście zadać instruktorowi 😉


27.05 (niedziela)

Wspinanie – zajęcia praktyczne z instruktorami w skałkach z podziałem na grupy. Zakres podobny do tematyki wieczornej – do uzgodnienia z prowadzącym.

Zajęcia i dyskusje poprowadzą klubowi instruktorzy w tym: Dozent, Klisiu, Micaj i Rutek.

Liczbę uczestników ograniczają nam tylko noclegi, wstępnie mamy zarezerwowany CAŁY domek na Taborze (16 miejsc).

Koszt udziału w unifikacji wynosi 50 zł plus koszt noclegu na Taborze. Wpłaty (będące zarazem ostateczną rezerwacją miejsca) prosimy dokonywać na konto klubowe z dopiskiem “unifikacja skalna”, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa mailem na adres:

mhr@pnet.pl

 

Zapraszamy WSZYSTKICH Klubowiczów, zarówno tych świeżo po kursach, jak i tych którzy kursy skalne mają już dawno za sobą… 🙂

 

Z taternickim!

Marcin Rutkowski, Michał Kajca