kurs wkw

Klubowy Kurs Wspinaczki Skalnej 2012

Wrocławski Klub Wysokogórski serdecznie zaprasza na Klubowy Kurs Wspinaczki Skalnej, który – jak co roku – odbędzie się wiosną 2012 roku. Kurs będzie się składał z części teoretycznej (marzec-kwiecień), wyjazdu integracyjno-szkoleniowego i części praktycznej (kwiecień ewentualnie maj).

Na kurs zapraszamy wszystkim chętnych, również osoby bez żadnego doświadczenia we wspinaczce. Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się w grafiku – link na dole.

kurs2012-plakat

Cześć teoretyczna kursu składa się z czterech wykładów w siedzibie Klubu (Wrocław, ul. Sokolnicza 40/1) oraz zajęć na ścianie wspinaczkowej. W ramach części teoretycznej odbędzie się też dwudniowy wyjazd integracyjno-szkoleniowy w Góry Sokole, na którym będzie okazja do zmierzenia się z prawdziwą skałą.

W trakcie części teoretycznej kursanci zapoznają się z podstawowymi węzłami, sprzętem wspinaczkowym, technikami ruchu, metodami asekuracji i innymi zagadnieniami, jak etyka wspinaczkowa czy pierwsza pomoc.

Uwaga! Wbrew informacji zamieszczonej na plakacie, pierwsze spotkanie odbędzie się 20 marca!

Część praktyczna trwać będzie 6 dni i odbywać się będzie w granitowych skałkach Górach Sokolich i sąsiednich Rudawach Janowickich (okolice Jeleniej Góry), które są najlepszym terenem do tego typu szkoleń w Polsce.

W obu rejonach znajduje się niemal dwieście granitowych turni o wysokości dochodzącej do 70 metrów, które są matecznikiem i kuźnią talentów wspinaczkowych kilku już pokoleń polskich alpinistów. Swoje pierwsze kroki stawiali tu Wojtek Kurtyka, Wanda Rutkiewicz, Alek Lwow, Zbigniew Czyżewski „Małolat” i wielu innych.

Zasadnicza część grupy będzie mogła odbyć szkolenie w trybie weekendowym (2 x po 3 dni) jeszcze w kwietniu – patrz grafik kursu. W razie problemów z tym terminem jest możliwe szkolenie w terminie dodatkowym 15-20 maja 2012 (ewent. do uzgodnienia).

Część praktyczna prowadzona będzie przez instruktorów PZA zgodnie z  programem szkoleniowym Polskiego Związku Alpinizmu . Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej wspinaczki, a w szczególności do zgodnego ze sztuką pokonywania dróg ubezpieczonych i nieubezpieczonych w skałkach (w tym wielowyciągowych), zjazdów na linie oraz do ewentualnego uczestnictwa kursie taternickim (wspinaczki górskiej).

Dla osób które są (lub zapragną zostać!) członkami Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego przewidziana jest  okazyjna cena ! Zapraszamy do zapoznania się Zapraszamy do zapoznania się z programem i warunkami uczestnictwa .

W razie pytań proszę kontaktować się z kierownikiem kursu:
Michał Kajca
e-mail: mkajca@o2.pl
tel. 694 490 001