geco

Szopen i Mnisza skała

Sekcja Karkonosze Klubu Wysokogórskiego Wrocław prezentuje: Szopen i Mnisza skała- jako Karkonoska Kuźnia Mocy :).

Zgromadziliśmy już wszystkie materiały by opublikować informacje o nowym rejonie drytoolowym. Prace wystartowały w zeszłym sezonie, w pierwszej kolejności ubezpieczone zostały najtrudniejsze drogi – wschodnia ściana Szopena. Andrzej „Sokół” Sokołowski szybko rozprawił się ze swoimi projektami, które tym samym stały się najtrudniejszymi propozycjami rejonu. Mowa tu o Imperium Sportu M8-, Antrax M8+ czy Król Disco z Mławy M7+.


Następnie realizowaliśmy konsekwentnie kolejne skalne pomysły. Ostatnie drogi skończyliśmy przygotowywać w drugiej połowie grudnia ubiegłego roku, w tym czasie miały też miejsce ostatnie realizacje, poprowadzona została Kolumna McPersona M6+ i Katharsis M7/7+ mojego autorstwa. Niestety wypadek nie pozwolił mi poprowadzić jednej linii, ubezpieczonej jako ostatnia o roboczej nazwie ‘misja projekt’. Wspólnie z Andrzejem uznaliśmy, że projekt pozostanie zamknięty i w prezencie przekażemy go Tomkowi „Klakierowi” Kupczykowi, z pewnością rozprawi się z nim w najbliższym czasie, informacje zamieszczane będą na bieżąco na www.wycof.blogspot.com. Rejon odwiedziło już sporo wspinaczy, cieszy nas to tym bardziej, ze względu na możliwość zebrania wszelakich uwag dotyczących samego wspinania, asekuracji czy wycen, a na te ponoć trzeba sobie zasłużyć co szczerze nas cieszy. W rejonie prosimy o kulturę i działanie w zgodzie z etyką wspinaczkową. Prosimy o jak najmniejszą ingerencję w środowisko naturalne i lokalny krajobraz. Ponadto wspinanie powinno odbywać się przy minusowych temperaturach, chodzi oczywiście o zmarznięcie traw czy ziemi. Wspinanie wówczas jest przyjemniejsze, i mniej niszczymy naturę ostrymi narzędziami. Mateusz ‘dejnar’ Dejnarowicz (KW Wrocław, GMPZA) Za pomoc techniczną, przystawki i treściwe uwagi dziękujemy: Kubie ‘Kozie’ Kozińskiemu , Krzyśkowi ‘Łysemu’ Krawczykowi-Demczukowi i Marcinowi ‘Rutkowi’ Rutkowskiemu. Patronat nad rejonem obejmuje Klub Wysokogórski Karkonosz. Więcej informacji o rejonie: www.wycof.blogspot.com http://www.karkonosz.org/forum/index.php Topo i opis rejonu zostało opublikowane w magazynie Góry (1-2, 2012).

Dziękujemy również firmie Fixe za dostęp do sprzętu i dofinansowanie akcji ekiperskiej, oraz firmom Geco i Skalnik Jelenia Góra, które wsparły nas finansowo w kupnie plakietek czy kotew.

geco

fixe

logo-skalnik-dobre-11