PUCUJEMY NASZE SKAŁY czyli wspólnie odświeżmy Zipserową Czubę

W ubiegłym roku czyściliśmy drogi na Piecu, dzięki czemu powstało kilka nowych dróg a stare odświeżono. Tym razem padło na Zipserową Czubę, która oferuje kilkadziesiąt dróg w różnych formacjach. Drogi wspinaczkowe prowadzą fragmentami skały kruchej i porośniętej. Tę drugą część opisu możemy zmieni.

 

W ubiegłym roku czyściliśmy drogi na Piecu, dzięki czemu powstało kilka nowych dróg, a stare odświeżono. Tym razem padło na Zipserową Czubę, która oferuje kilkadziesiąt dróg w różnych formacjach. Drogi wspinaczkowe prowadzą fragmentami skały kruchej i porośniętej. Tę drugą część opisu możemy zmienić  😉

 

  • Termin: 14 maj 2011r. (sobota)
  • Miejsce spotkania: Tabor pod Krzywą około godz. 10-tej lub na miejscu.
  • Cel: czyszczenie dróg wspinaczkowych.
  • Opis akcji: Na Zipserowej Czubie znajdziemy drogi, które dają dużo satysfakcji, jednak ich stan jest niezadowalający. Drogi są porośnięte, a szczeliny skalne zasypane ziemią, co utrudnia osadzanie sprzętu asekuracyjnego, przez co wspinanie staje się mało atrakcyjne. Chcemy wspólnymi siłami odświeżyć ten „kawałek” skały.

Zapraszamy wszystkich wspinaczy do tego przedsięwzięcia. Dróg jest wiele, więc każde ręce się przydadzą, a satysfakcja gwarantowana.

Wieczorem dla uczestników: bigos, a do ogniska piwko i kiełbaska.

Potrzebny sprzęt: asekuracyjny umożliwiający zjazdy na linie, motyka, piłka do drewna, pogrzebacz, jebadełko, szczotka druciana, wkrętak monterski etc. sprzęt który pomoże Ci oczyścić szczeliny skalne.

Wszystkich chętnych zapraszamy.

Kontakt:  epakulska@autograf.pl
lub:  mariusz.jaroslawski@wp.pl