WIELKA MACIEJKA czyli relacja z Biegu dla Maćka

 

Odbył się Bieg. Zadebiutowaliśmy w roli organizatorów, poddając się ocenie uczestników. Niezwykle serdecznie chcemy podziękować startującym za obecność i wyrozumiałość, sponsorom  za zaufanie, wolontariuszom za pracę, pogodzie za dotrzymanie słowa… Dzięki Wam uda się zakupić co najmniej dwa joggery, które Fundacja Czarodziejska Góra przekaże  dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi.

„WIELKA MACIEJKA” czyli relacja z Biegu dla Maćka

Dwa dni przed zawodami otrzymałem telefon od osoby, która zapytała się czy może uczestniczyć w Biegu startując na handbike-u. Znając trasę próbowałem odwieść ją od tego pomysłu. Rozżalona, odłożyła słuchawkę…

Ale przecież Bieg jest dla sportowców. Nieważne krawężniki i inne „zwalniacze” – jeśli chce napierać, niech jedzie. Piotr Józefiak, który układał trasę wprowadził delikatną korektę* i mogłem oddzwonić do Ewy Kaczmarczyk…

Za przypomnienie organizatorom imprezy, że naprawdę niewiele trzeba, byśmy wszyscy mogli spotkać się na trasie Ewa otrzymała Nagrodę Specjalną – puchar „Wielkiej Maciejki”. Mogliśmy więc gościć na zawodach wózkarzy. Ewa i Kamil…..dali radę!

 

* Korekta trasy oznaczała wycięcie błotnistego odcinka. Przy próbie ominięcia kałuży biegacze biegliby po korzeniach. Uznaliśmy, że to niebezpieczne. Trasa była krótsza o 300m, ale za to, w całości sucha.

 

Ruszyli…                        

Plac przed Centrum Handlowym zaludnił się biegaczami. Stawili się licznie.  Na stoiskach InterSportu i firmy Koenigserwis była możliwość doboru obuwia i specjalistycznych wkładek do butów. Był sklepik ze sportowymi ubraniami oraz prezentacja joggerów – wózków do biegania z dziećmi, a KFC przygotowało odpowiedni „wypełniacz okna węglowodanowego”. Świetną, sportową atmosferę wprowadzili komentując bieg Państwo Wilczyńscy. Dzięki Panu Rafałowi na metę wbiegali Małgosia, Zenek, Andrzej, Jurek…

 

 

Pierwszą osobą, która wbiegła na metę był Marcin Łucyk, a wśród pań zwyciężyła Agnieszka Janasik. Finisze bywały mocne! Wyniki są dostępne na stronie – biegdlamacka.webhop.org

 

Radosna atmosfera towarzyszyła biegnącym dzieciakom. Najmłodsi sportowcy zostali nagrodzeni na mecie ogromnymi brawami. Zwyciężyły wszystkie Krasnale!

Odbył się Bieg. Zadebiutowaliśmy w roli organizatorów, poddając się ocenie uczestników. Niezwykle serdecznie chcemy podziękować startującym za obecność i wyrozumiałość, sponsorom  za zaufanie, wolontariuszom za pracę, pogodzie za dotrzymanie słowa… Dzięki Wam uda się zakupić co najmniej dwa joggery, które Fundacja Czarodziejska Góra przekaże  dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Centrum Handlowe Borek jest fundatorem jednego z nich. Dla Maćka z pieniążków zebranych do puszek uzbiera się na turnus rehabilitacyjny. A on sam zadebiutował na 160m biorąc udział w Biegu Krasnali.

Maciek na mecie.                        

Poza tymi, których logo było widoczne podczas imprezy otrzymaliśmy niespodziewaną często pomoc. Ogromne podziękowania dla Anny i Wojciecha Rynkowskich – firma Contra, Grzegorza Wiklińskiego – firma Gregor, Piotra Barabasia – firma Barabaś, Ireneusza Polanowskiego z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Radkowie, dla Akademii Pierwszej Pomocy, dla Biura Poselskiego Aldony Młyńczak, dla Wiesława Panejki, dla właścicieli drukarni Prograf, dla pracowników Agencji Reklamowej Advertica, dla Policji, dla Pawła Łosińskiego z Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan, dla Biura Promocji Miasta, dla Bartosza Jaremy, Michała Sawicza, Tomasza Radlaka ze studia Monidło oraz Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Odrobina statystyki

  • W biegu na 10 km wzięło udział 196 osób.
  • W biegu na milę wzięły udział 23 osoby.
  • W Biegu Krasnali wzięły udział krasnale w ilości niemożliwej do policzenia.

Policzone zostały pieniążki wpłacone do puszek – Fundacja Lepsze Dni zebrała 3006zł 43gr. Natomiast organizator Biegu dla Maćka pozyskał od sponsorów i darczyńców środki na zakup joggerów, które przekażemy dla chcących biegać rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi. Będziemy oczywiście negocjować cenę z producentem, ale wózków będzie co najmniej dwa.

Dziękujemy. Do zobaczenia za rok!