Kurs skałkowy 2010

Wrocławski Klub Wysokogórski serdecznie zaprasza na klubowy kurs wspinaczki skalnej, który odbędzie się wiosną tego roku.

Wrocławski Klub Wysokogórski serdecznie zaprasza na klubowy kurs wspinaczki skalnej, który odbędzie się wiosną 2010 roku. Kurs będzie się składał z części teoretycznej (marzec-kwiecień) i części praktycznej (kwiecień).

Cześć teoretyczna kursu składa się z pięciu wykładów w siedzibie Klubu oraz dwóch spotkań praktycznych na ścianie wspinaczkowej Eiger. W trakcie części teoretycznej kursanci zapoznają się z podstawowymi węzłami, sprzętem wspinaczkowym, technikami ruchu, metodami asekuracji i innymi zagadnieniami, jak trening czy pierwsza pomoc.

Część  praktyczna trwać będzie 7 dni i odbywać się będzie (propozycja) w dwóch etapach. Pierwsza część (trzy dni) odbędzie się w wapiennych skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej (okolice Zawiercia), a druga część (cztery dni) w granitowych skałach Gór Sokolich (fragment Rudaw Janowickich w pobliżu Jeleniej Góry), które są najlepszym terenem do tego typu szkoleń w Polsce. Realizacja kursu w dwóch rejonach da cenną możliwość poznania odmiennego charakteru wspinania i asekuracji w tak bardzo różniących się od siebie typach skały jak granit i wapień.

Kurs prowadzony będzie przez instruktorów PZA zgodnie z programem szkoleniowym PZA Polskiego Związku Alpinizmu. Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnego pokonywania dróg ubezpieczonych i nieubezpieczonych w skałkach (w tym wielowyciągowych) oraz do uczestnictwa kursie taternickim (wspinaczki górskiej).

Naszym atutem poza programem i doświadczoną kadrą jest okazyjna cena!

Zapraszamy do zapoznania się z programem i warunkami uczestnictwa.

W razie pytań proszę kontaktować się z kierownikiem kursu – Michał Kajca kom. 694 490 001 lub adres email kw.wroclaw@gmail.com