Aklimatyzacja

Członkowie wyprawy Peru 2007 dotarli do doliny Paron i aklimatyzują się, odbywając wycieczki, rozgrzewając się na łatwiejszych drogach.

{jgxtimg src:=[/images/wyprawy/peru2007/caraz!_eastface_trawers_lq.jpg] width:=[220] align:=[right]}Członkowie wyprawy są już w na miejscu i aklimatyzują się. Do doliny Paron dotarli 1. lipca i biwakowali nad jeziorem na wysokości 4200 m n.p.m.. Następnego dnia poszli w głąb doliny i nocowali nad jeziorem Arteson 200 metrów wyżej. Wreszcie trzeciego lipca dotarli do wysokości 4800 m i założyli obóz pod wschodnią ścianą Carazu I.

Czwartego lipca wspinacze rozpoznali wejście w drogę wiodącą wschodnią ścianą Carazu I do wysokości 5300 m. Następny dzień poświecono na odpoczynek w bazie, a szostego lipca przeszli tę drogę (trudnosc D) o przewyzszeniu 900 metrów, lecz znacznie wiekszej dlugosci poniewaz droga okazała się skomplikowana, uszczeliniona, niebezpieczna i trudna orientacyjnie.

Siódmy lipca uczestnicy wyprawy przeznaczyli na odpoczynek, a dziś planują zejść do jeziora i podejść pod właściwą ścianę.

Więcej informacji na stronie wyprawy