Kirgistan

Pik Niepodległości

Pod koniec lipca wyrusza wyprawa na Pik Niepodległości (do niedawna Pik Lenina).

{tab=Rejon działalności}

Kirgistan

Kirgistan to kraj pozbawiony dostępu do morza. Góry zajmują 93% terytorium państwa. Największą wysokość ma położony na południowym wschodzie kraju łańcuch górski Tien-szan, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Kirgistanu – Dżengisz Czokusu (pol. Szczyt Zwycięstwa) o wysokości 7439 m n.p.m.. W czasach ZSRR szczyt nosił nazwę Pik Pobiedy. W górach Tien-szan znajduje się także największe jezioro Kirgistanu Issyk-kul, będące równocześnie drugim co do wielkości jeziorem górskim na świecie, którego powierzchnia wynosi 6236 km, a głębokość sięga 669 m.

Klimat kraju na przeważającym obszarze kontynentalny suchy. Niektóre z wysoko położonych obszarów pokryte są wieczną zmarzliną.

Kirgistan

Sponsor główny

Sponsorzy

{tab=Cel i termin}

Głównym celem naszej wyprawy jest wejście na Pik Niepodległości. Szczyt znany do 1928 r. jako Mount Kaufmann, a do 2006 r. jako Pik Lenina ma wysokość 7134 metrow i jest drugą pod względem wysokości góra Pamiru (po Piku Ismaila Samaniego). Pik Niepodległości znajduje się na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu.

Pierwsze wejście w 1928 roku: Karl Wien, Eugene Allwein i Erwin Schneider w ramach wyprawy niemieckiej.

Schemat dróg

Planujemy wejście drogą klasyczną od strony północnej (drogą W. Kowaljewa – 5A).

Wyprawa jest planowana na koniec lipca 2007r.

Polana Ługowa

Sponsor główny

Sponsorzy

{tab=Ludzie}

{jgxtimg src:=[images/wyprawy/lenin2007/mariusz-auguscik.jpg] width:=[100] vspace:=[3] align:=[right]} Mariusz Auguścik

Zdobywca Elbrusa (5642 m n.p.m.). Uczestnik wypraw na Grossglocknera i zimą na Mont Blanc. Uczestnik wielu maratonów oraz członek Klubu Karate Kyokushin.

{jgxtimg src:=[images/wyprawy/lenin2007/karolina-chrostkowska.jpg] width:=[100] vspace:=[3] align:=[right]} Karolina Chorostkowska

Wspina się od 2006 r. w skałach. Członek Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego. Uczestniczka zimowej wyprawy na Mont Blanc. Biegła w półmaratonie Warszawskim i maratonie Wrocławskim.

{jgxtimg src:=[images/wyprawy/lenin2007/bartosz-chorostkowski.jpg] width:=[100] vspace:=[3] align:=[right]}Bartosz Chorostkowski

Wspina się od 2003 r., w skałach, Tatrach i Alpach, latem i zimą. Członek Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego. Zdobywca Elbrusa (5642 m n.p.m.). Uczestnik wypraw na Grossglocknera i zimą na Mont Blanc.

{jgxtimg src:=[images/wyprawy/lenin2007/robert-chojnacki.jpg] width:=[100] vspace:=[3] align:=[right]}Robert “Joła” Chojnacki

Wspina się od 1997 r, w skałach i Alpach. Zdobywca Mont Blanc, Grossglocknera, Grosvenedigeru (zimą). Uczestnik wspinaczek na Matterhorn, Aig du Bionnassay, Wildspitze, Pik Lenina.

Sponsor główny

Sponsorzy

{tab=Aktualności}

20.05.2007 r.

Mariusz rozwalił kolano 🙁 wyjazd musimy przesunąć o miesiąc. Nowe ramy czasowe wyprawy to 29.07-19.08.

Sponsor główny

Sponsorzy

{tab=Kontakt}

Mariusz Auguścik

Karolina Chorostkowska

Bartosz Chorostkowski

Robert Chojnacki

Sponsor główny

Sponsorzy

{tab=Sponsorzy}

Sponsor główny:

Sponsorzy:

Eksplo

Skalnik

TS2 Satelite Provider