kurs13Wrocławski Klub Wysokogórski serdecznie zaprasza na wiosenny Klubowy Kurs Wspinaczki Skalnej 2014. Kurs składa się z części teoretycznej (marzec-kwiecień) oraz części praktycznej (kwiecień).

Na kurs zapraszamy wszystkich chętnych, również osoby bez żadnego doświadczenia we wspinaczce. Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się w grafiku.

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej wspinaczki w terenie skalnym, a w szczególności do bezpiecznego pokonywania dróg ubezpieczonych i nieubezpieczonych (w tym dróg wielowyciągowych), zjazdów na linie oraz do ewentualnego uczestnictwa kursie taternickim.

Cześć teoretyczna kursu składa się z czterech wykładów w siedzibie Klubu (Wrocław, ul. Sokolnicza 40/1) oraz zajęć na ścianie wspinaczkowej, na których uczestnicy zostaną wprowadzeni w zagadnienia istotne w dalszej części kursu.

W ramach części teoretycznej kursanci zapoznają się z podstawowymi węzłami, sprzętem wspinaczkowym, właściwą techniką ruchu, metodami asekuracji, zasadami budowania stanowisk i innymi zagadnieniami, jak etyka wspinaczkowa.

wspinaczka Kurs2013Część praktyczna trwać będzie 6 dni podzielonych na dwa wyjazdy w skałki.  W trakcie kursu wspinać się będziemy w kultowych Sokolikach (które są zdecydowanie najlepszym miejscem do tego typu szkoleń w Polsce), a także Rudawach Janowickich i Karkonoszach.

Czeka tam nas niemal  dwieście granitowych turni (o wysokości dochodzącej do 70 metrów), które są  kuźnią talentów wspinaczkowych kilku pokoleń polskich alpinistów. Swoje pierwsze kroki stawiali tu Wojtek Kurtyka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Alek Lwow, Zbigniew Czyżewski „Małolat” i wielu innych.

Zasadnicza część grupy będzie mogła odbyć szkolenie w trybie weekendowym (2 x po 3 dni) jeszcze w kwietniu - patrz grafik kursu. W razie problemów z wpasowaniem się w termin będzie możliwe szkolenie w terminie późniejszym uzgodnionym z kierownikiem kursu (np. maj-czerwiec).

Część praktyczna prowadzona będzie przez licencjonowanych instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu zgodnie z programem szkoleniowym PZA.

Uwaga!

Istnieje możliwość przystąpienia do części praktycznej w promocyjnej cenie pod warunkiem zapisania się do Klubu i zdania egzaminu kończącego część teoretyczną. Zapraszamy do zapoznania się z programem i warunkami uczestnictwa.

Zgłoszenia i ewentualne pytania proszę słać do kierownika kursu:
Michał Kajca
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 694 490 001, www.facebook.com/sokoliki

Wyszukiwarka

Dołącz do nas!

cozyskujesz

Nasi partnerzy strategiczni

pza 2017 czarne tr

nasze skaly

fundacja kukuczk