bogdan

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy dzisiaj wiadomość o śmierci naszego klubowego kolegi, Bogdana Jankowskiego.

Elektronik, naukowiec, fotograf, krótkofalowiec, taternik, instruktor alpinizmu, himalaista i na dodatek wyśmienity gawędziarz… Opuściła nas postać przesympatyczna i bardzo skromna, o wielu talentach, będąca jedną z ikon polskiej działalności w górach wysokich, która zyskała sobie uznanie i opinię człowieka czynu nie tylko w naszym małym, górskim środowisku, ale też poza jego granicami.

Przypominamy wszystkim, że ciągle trwa cykl spotkań górskich IN MUNDO "Góry", który ma swoje miejsce m. in. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Cykl ten obejmuje spotkania wokół filmów, książek o tematyce górskiej oraz dokonań naszych himalaistów. Na dużym kinowym ekranie zobaczymy starannie wyselekcjonowane fotografie, fragmenty filmów i usłyszymy pełne emocji dyskusje.

program nh 2

plaza

 

Uwaga, uwaga!

Najbliższa środa, tj. 11.07.2018 to ostatni dzień, kiedy będzie miał miejsce regularny dyżur w siedzibie klubu. W terminie od 12 lipca do 4 września robimy bowiem przerwę, aby trochę odpocząć, pomyśleć nad przyszłością, nabrać energii na kolejne miesiące ... i może spróbować nowych "sportów przestrzennych"?

Jeśli ktoś z Was będzie miał jednak jakąś pilną sprawę do załatwienia w klubie, niech próbuje kontaktu z nami poprzez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo forum.

A tymczasem życzymy Wam dużo solidnej lampy! Do zobaczenia we wrześniu!

basia

Odeszła od nas Basia Bajsarowicz, Członek Honorowy Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego. Pogrzeb odbędzie się 28 września, w najbliższy piątek. Msza będzie miała miejsce w południe, w kościółku w Miłoszycach.

Poniżej zamieszczamy trochę wspomnień o Basi autorstwa Dozenta ...

pza 2017 czarne tr

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi bazy noclegowej PZA na sezon letni 2018 r.

Wyszukiwarka

Liga Tradowa WKW 2019

LigaTradowa2019 plakat

Dołącz do nas!

cozyskujesz

Nasi partnerzy strategiczni

pza 2017 czarne tr

nasze skaly

fundacja kukuczk