W zeszłym miesiącu odwiedziły nas koleżanki i koledzy z zaprzyjaźnionego klubu górskiego w San Sebastian - Club Vasco de Camping de San Sebastián.
Ponieważ San Sebastian jest zaprzyjaźnionym miastem, z którym Wrocław współpracuje w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, grupa dziesięciu Basków postanowiła odkryć uroki polskich gór.

baskowie5

w poszukiwaniu zimy 1Początek sezonu zimowego jest w tym roku dosyć nietypowy: niby wiosennie i ciepło, a jednak wiele dróg zanotowało rekordowe przejścia. Podobnie z lodospadami: większość popularnych linii nie istnieje, a jednocześnie w górach wykształciły sie linie nie widziane od dawna. Wniosek? Zimy trzeba poszukać.

szkolenielawinowe2012-1Godzina 19:00, pełna kuchnia Starego Moka. O tej godzinie dnia 14 grudnia 2012 roku miał rozpocząć się kurs Lawinowy organizowany dla WKW przez Fundację Anny Pasek. Dlaczego kuchnia była pełna? Dlaczego pomimo aktywnego oczekiwania na instruktorów nie działo się nic, dokładnie jak w polskim filmie? Pozostawmy na razie te dramatyczne pytania bez odpowiedzi.

szkolenie2013-1
fot. Jacek Kaim

W pierwszej połowie stycznia zostały zorganizowane dwa niekomercyjne szkolenia klubowe dedykowane członkom WKW.

 

W dniach 04-05.2013 odbyły się warsztaty drytoolowe, autorski pomysł Andrzeja Sokołowskiego, specjalisty od ekstremalnych wspinaczek zimowych i letnich.W piątek wieczorem spotkaliśmy się w schronisku „Wojtek” w Szklarskiej Porębie gdzie  Andrzej poprowadził wykład z prezentacją na temat technik oraz sprzętu wykorzystywanych  podczas wspinaczki zimowej.

akcja-drewno2012-2To był niewątpliwie weekend Doktora Milwaukee. Jego dwa oddziały drwalskie spotkały się już w piątkową noc w okolicach „trzeciej sudeckiej”, gdzie w blasku rozgwieżdżonego nieba opracowywano taktykę na dwa najbliższe dni i debatowano nad pięknem nocnej poświaty Kotliny Jeleniogórskiej. Ciepły, niemal letni, październikowy wieczór, był okazją do wspomnień wakacyjnych wyjazdów oraz wydarzeń z życia klubowego. Z tłumu wyróżniał się Marek, którego plecak został wystawiony na ciężką próbę przytroczenia doń gara na sobotnią zupę.

Wyszukiwarka

Liga Tradowa WKW 2019

LigaTradowa2019 plakat

Dołącz do nas!

cozyskujesz

Nasi partnerzy strategiczni

pza 2017 czarne tr

nasze skaly

fundacja kukuczk